Zagraliśmy z wyjątkową orkiestrą, czyli 31 Finał WOŚP

31. Finał WOŚP, liczenie uzbieranych środkówPełna radości, emocji a przede wszystkim otwartych na pomoc serc. Taka właśnie była miniona niedziela. Mimo, że aura była zimowa to 29 stycznia atmosfera w Miejskim Domu Kultury była naprawdę gorąca. 31 Finał WOŚP możemy zaliczyć do wyjątkowo udanych.

O godzinie 8:00, prawie 50 wolontariuszy z lublinieckiego sztabu wyruszyło na ulice miasta Lublińca, aby kwestować i zbierać środki do charakterystycznych puszek WOŚP. W Galerii pod Glinianym Aniołem o godzinie12:00 rozpoczął się Kiermasz Ciast i Przetworów. Nie brakowało na nim chętnych na boksy wypełnione słodkościami i smakowite wyroby. Prawdziwe tłumy zgromadziły się o godzinie 15:00 w sali widowiskowej MDK Lubliniec na koncercie finałowym. Równocześnie na zewnątrz kąpieli zażywały Lublinieckie Morsy. Rozgrzewali oni swoją energią wszystkich wokoło. Z uśmiechem na twarzy, pokazywali jak bardzo ta aktywność sprawia im przyjemność. Koncert rozpoczął się od tanecznych popisów sekcji Break Dance i Street Dance które prowadzi instruktor Damian Knop, następnie zaprezentowały się Formacje Taneczne, przygotowane przez instruktor Katarzynę Koszczyk. O godzinie 15:45 ruszyliśmy w muzyczny spacer po Lublińcu razem z ,,Uliczkami, Kamieniczkami i Zakamarkami’’. Po tym klimatycznym występie nadszedł czas na przerwę podczas której dyrektor MDK Lubliniec Agata Woźniak-Rybka wraz z szefową Sztabu WOŚP Lubliniec Karoliną Groblińską-Kandorą rozpoczęły pierwszą licytację. Chętnych do licytacji nie brakowało, a kwoty które padały z ust licytujących były naprawdę pokaźne. Licytacją, która osiągnęła najwyższą kwotę, była sprzedaż obrazu sekcji MDK Lubliniec ,,Malarstwo Emocjonalne’’. Obraz ten został sprzedany za 2800 zł! Po tych pełnych emocji chwilach na scenie zaprezentowali się wokaliści z sekcji muzyczno-teatralnej razem ze swoją instruktor Nataliią Denysiuk. Ukraińscy przyjaciele wystąpili w pięknych, tradycyjnych strojach. O godzinie 17:00 pojawił się uwielbiany przez wszystkie dzieci Marshall z Psiego Patrolu. Razem z nim pojawił się jego kolega Chase. Ich obecność wywołała uśmiechy na twarzy najmłodszych. O godzinie 18:00 scenę zawojowały wszystkie formacje Mażoretek, które prowadzone są przez instruktor Małgorzatę Prowdę. Układy taneczne pełne były finezji, Mażoretki to prawdziwe profesjonalistki. Sukcesy, które osiągnęły nie są przypadkowe.

Na zakończenie koncertu zaprezentowały się ,,Jazzośpiewki’’. Jest to nowy program autorski według pomysłu instruktor Katarzyny Suchary przy współpracy z instruktorkami Karoliną Wieczorek, Joanną Gajdą, Magdaleną Schlanger i Katarzyną Koszczyk. Młodzież podjęła się niezwykle trudnego zadania, ponieważ wzięła na warsztat standardy muzyki jazzowej. Piosenki takie jak ,,Fever’’, ,,All that jazz’’, czy ,,Hit the Road Jack’’ nie były dla nich jednak żadnym problemem. Umiejętności wokalne młodzieży były na naprawdę wysokim poziomie. Miało się wrażenie, że ogląda i słucha się prawdziwych zawodowców. Ogromne gratulacje!

31. Finał WOŚP w MDK LubliniecW niedzielę nie brakowało osób, które otwarły swe serca i chętnie wsparły Sztab WOŚP w Lublińcu. Zebrana do puszek i e-skarbonki kwota pobiła ubiegłoroczny rekord! Czekamy jeszcze na wpłaty z licytacji na allegro. Dziękujemy wolontariuszom, artystom, instruktorom, fenomenalnej publiczności, wszystkim licytującym, darczyńcom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli Sztab WOŚP Lubliniec. Bez Was to wszystko by się nie udało.

Zobaczcie galerię zdjęć