Zawirowań życiowych ciąg dalszy. Z dwiema żonami nie jest lekko!

Czwartkowy wieczór należał do nich! Aktorzy Bałtyckiego Teatru Różnorodności 15 lutego wystąpili przed lubliniecką publicznością w spektaklu ,,Mayday 2’’. Publiczność była zachwycona zwariowaną komedią o przygodach taksówkarza Johna Smitha. To była prawdziwa jazda bez trzymanki!

Bigamia jest karalna, ale John (Bartłomiej Sudak) zdaje się tym wcale nie przejmować. Prowadzi swoje życie w dwóch dzielnicach Londynu i udaje mu się pogodzić dwa domy i ...dwie żony. Z Barbarą (Dorota Połom) wychowują syna Gavina (Adam Walkiewicz), a owocem małżeństwa z Mary (Helena Sutton) jest córka Vicki (Iza Morawska). Pech chce, że latorośle taksówkarza poznają się w internecie i zamierzają się spotkać! Misterny plany zaczyna się sypać... Ale od czego są przyjaciele tacy jak Stanley (Jakub Gaweł), który pomaga w wymyślaniu kolejnych kłamstw, aby prawda nie wyszła na jaw. Nie lada wyzwanie jest też upilnowanie starszego pana (Piotr Rogalski) który bardzo chce wyjechać na wakacje.

Sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury była wypełniona po brzegi! Niewybredne żarty, ciekawa scenografia i niebanalne kostiumy sprawiły, że farsa bardzo przypadła do gustu lublinieckiej publiczności. Wartka akcja, ekspresyjna gra aktorska i dialogi pełne polotu, tego wszystkiego nie zabrakło podczas tego czwartkowego wieczoru. Dziękujemy za odwiedziny. I zapraszamy znowu.

Zobaczcie fotorelację


Kolejny sukces sekcji Linoryt!

Dobre informacje dotarły do nas prosto z Kielc Kaja Milka, uczestniczka sekcji Linoryt pod kierownictwem instruktor Marzeny Zając zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. ,,Moja Kartka Walentynkowa”  zorganizowanym przez Dom Kultury ,,Zameczek” w Kielcach.

Na konkurs wpłynęło 1097 prac! Konkurencja była zatem naprawdę spora!

Gratulujemy serdecznie Kai takiego osiągnięcia. To spory sukces. Podziękowania oraz gratulacje należą się także instruktor Marzenie Zając. Marzenko, odkrywasz talenty takie jak Kaja i pomagasz im w rozwoju. To piękna misja.

Zobaczcie nagrodzoną pracę, jest prawdziwie walentynkowa. Kaju, jesteśmy dumni brawo!

 


Odnalazła pasję, którą po raz pierwszy pokaże szerszej publiczności

Marzec jest miesiącem dedykowanym kobietom. Bohaterką wernisażu wystawy będzie zatem nie kto inny jak artystka, która znalazła w sobie wrażliwość na otaczającą ją przyrodę. Już 6 marca 2024 o godzinie 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu nastąpi uroczyste otwarcie wystawy ,,Wśród zwierząt’’ -  malarstwo i pastele autorstwa Anny Zupok.

Anna Zupok urodziła się w Lublińcu, studia wyższe ukończyła na Śląskiej Akademii Medycznej na kierunku lekarsko-dentystycznym. Artystka jak sama mówi o sobie w dzień jest dentystką, a nocą artystką. Jej przygoda ze sztuką rozpoczęła się w dzieciństwie.

,,Rysowałam oraz malowałam od najmłodszych lat. Zawsze otaczały mnie zwierzęta, pośród których czułam się najlepiej, dlatego są one tematem przewodnim moich prac. Potrafią kochać bezwarunkowo oraz mają w sobie ogromne pokłady empatii’’.

Anna Zupok  zaczęła profesjonalnie zajmować się sztuką w czasie pandemii. Głównymi ,,krytykami’’ jej twórczych poczynań są jej dzieci - córka Ania i syn Franek.  Prace zaprezentowane na wystawie,,Wśród zwierząt ” wykonane są z pomocą suchych pasteli Caren Davhe oraz Faber Castrol na papierze Clairefontaine pastelmat, a także farbami akrylowymi  Golden i Amsterdam na płótnach polskich oraz włoskich.

Będzie to pierwsza wystawa artystki, niech świat fauny pokazany jej oczami zachwyci zgromadzonych. Zapraszamy serdecznie!

Wystawę zobaczyć będzie można w holu MDK przez najbliższe dwa miesiące.


Przeżyjmy to jeszcze raz!

We wtorek 20 lutego 2024 roku o godzinie 16:00 rusza sprzedaż biletów na ,,Koncert Noworoczny na bis’’, który odbędzie się już 3 marca 2024 roku o godzinie 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec pod batutą Bartłomieja Pięty ponownie wystąpi w repertuarze karnawałowym a towarzyszyć jej będą soliści: Jolanta Wagner, Dariusz Stachura oraz Piotr Lempa.  Bilety w cenie 20 złotych dostępne będą online na stronie bilety.mdk.lubliniec.pl oraz w kasie MDK.

,,Upiór w operze’’, ,,Przetańczyć całą noc’’ czy ,,O sole mio’’ tych utworów nie zabraknie podczas koncertu. Dajcie się porwać na muzyczną ucztę! Posłuchajcie wspaniałej gry orkiestry i obdarzonych wyjątkowym talentem śpiewaków. Zapraszamy serdecznie.


Marzec rozpocznijmy wspólną zabawą!

Słońce coraz bardziej przedziera się przez chmury. W powietrzu czuć już wiosenną aurę. Choć lekkie przymrozki nad rankiem jeszcze się pojawiają coraz większą mamy ochotę, aby wyjść z domu i podjąć aktywność. Zapraszamy 1 marca 2024 w godzinach 16:00-19:00 na ,,Planszówkowe popołudnie’’.

Gry planszowe kiedyś bardzo popularne, teraz znowu przeżywają rozkwit popularności. Są dobrą alternatywą dla siedzenia w domu przed ekranem komputera lub telewizora. Można w nie grać nie tylko będąc dzieckiem, dorosłym również sprawiają wiele frajdy. Do wspólnej zabawy zachęca prowadząca Paulina Wojtulek. Może chcecie innym pokazać jakąś ciekawą grę, śmiało wpadnijcie do nas razem z nią. Do zobaczenia niebawem!


Wielkanoc na szydełku? Czemu nie!

W czwartkowe popołudnie 29 lutego 2024 roku o godzinie 17:30 w lublinieckiej Galerii pod Glinianym Aniołem odbędą się warsztaty ,,Wielkanoc na szydełku''. Na spotkanie zapisać można się w galerii lub pod numerem 34/351 06 88 w godzinach 15:00 -21:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wielkanoc to radosny czas, kiedy nie tylko przyroda budzi się do życia. Kolorowe ozdoby wykonane na szydełku dodadzą naszemu wnętrzu uroku i zaciekawią przybyłych do nas gości.  Spotkanie z uczestnikami poprowadzą Anna Wysłucha oraz Sabina Gajda. Do zobaczenia już wkrótce. Szczegółowe informacje dotyczące warsztatów uzyskać można pod numerem telefonu 34/351 06 88.


Zapraszamy do udziału w XVII Konkursie na Świąteczną Pisankę Wielkanocną

Święta Wielkiej Nocy kojarzą nam się z wiosenną radością. Jajko jest symbolem nowego życia oraz odrodzenia. Kolorowe pisanki i kraszanki zdobią stół i cieszą oko. A może swój talent plastyczny chcecie zaprezentować przed innymi?  Zapraszamy do udziału w XVII Konkursie na Świąteczną Pisankę Wielkanocną. Prace można składać w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu w terminie do 11 marca 2024 roku. 26 marca 2024 nastąpi uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom.

Udział wziąć może każdy: dzieci, młodzież i dorośli. Każdy uczestnik może nadesłać jedną pracę wykonaną w dowolnej technice.

Nagrodzone i wyróżnione prace będzie można obejrzeć w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. Prace będą oceniane i nagradzane z zachowaniem następującego podziału na grupy wiekowe:

I grupa – przedszkole

II grupa – szkoła podstawowa klasy I-III

III grupa – szkoła podstawowa klasy IV-VI

IV grupa – szkoła podstawowa klasy VII-VIII

V grupa – dorośli

Zapraszamy serdecznie!

Regulamin XVII Konkursu na Świąteczną Pisankę Wielkanocną


Zimowy odpoczynek dobiegł końca

W dniach 7 i 8 lutego 2024 roku dzieci i młodzież uczestniczyły w zajęciach ,,Poduszkowce'' prowadzonych przez instruktor Monikę Klimzę-Gryc w ramach ,,Ferii z MDK''. 9 lutego 2024 w Miejskim Domu Kultury licznie pojawili się młodzi kinomani podczas poranku z filmem ,,Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa’’.  Ferie zimowe 2024 w naszym województwie zakończyły się, był to jednak czas na odpoczynek i naładowanie akumulatorów.

W minioną środę podczas zajęć dzieci na kartkach papieru naszkicowały projekt poduszki jaką chcieli wykonać. Następnie z pomocą flamastrów i markerów przeniosły wzór na materiał i wycięły go dokładnie nożyczkami. Nie lada wyzwaniem było wypchanie poduszki wypełnieniem. Przysporzyło to jednak wiele śmiechu i dobrej zabawy! Najbardziej wytrwali zszywali kawałki materiału za pomocą nitki i igły. Niektórym instruktor Monika Klimza-Gryc pomogła w złączeniu używając kleju na gorąco.  W czwartkowy poranek uczestników zainspirowała przypadająca okazja czyli tłusty czwartek. Powstały piękne poduszki w kształcie donutów i pączków. Z pomocą kolorowych diamencików, a także wyciętych kawałków filcu, udało się udekorować ,,wypieki''. Efekt był niesamowity. Cieszymy się, że zajęcia sprawiły Wam tyle radości i mogliście podczas nich być tacy kreatywni.

Piątkowy poranek w MDK Lubliniec był bardzo gwarny. W holu w długiej kolejce ustawili się młodzi widzowie lublinieckiego Kina ,,Karolinka’’, którzy wzięli udział w seansie ,,Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa’’. Po filmie do Laboratorium Gier Planszowych i wspólnej zabawy zaprosiła prowadząca Paulina Wojtulek. To był miło spędzony czas. Ferie zimowe już się zakończyły, cieszymy się, że tak licznie odwiedziliście progi MDK. Pełni energii do działania i z uśmiechem na ustach wróćcie do swoich codziennych obowiązków. Zapraszamy już za rok!

Zobaczcie fotorelację


Teatr TeTaTeT zaprasza na spektakl

Ruszyła już sprzedaż biletów na sztukę ,,Szczęściarze’’, którą już 11 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:00 zobaczyć będzie można w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. Bilety w cenie 89 złotych dostępne są w kasie MDK oraz online.

„Szczęściarze” autorstwa i w reżyserii Tadeusza Kuty, to hitowa polska komedia. Swoich bohaterów autor osadził we współczesnych realiach codzienności, na których jak grom z jasnego nieba spada „szczęście”, które może nie tylko przynieść mnóstwo radości, ale i przysporzyć wielu kłopotów. Dialogi i sceny wyjęte z życia każdego małżeństwa pozwalają przeglądać się widzom jak w krzywym zwierciadle. Spektakl bierze udział w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej oraz tegorocznym Katowickim Karnawale Komedii. Zapraszamy serdecznie!


W lutym zabierz drugą połówkę na komedię do Kina ,,Karolinka’’

W lutym obchodzimy święto zakochanych popularnie zwane walentynkami. Najlepiej z tej okazji spędzić czas tylko we dwoje. Lublinieckie Kino ,,Karolinka’’ ruszyło z nowym repertuarem i zaprasza na seanse. 16 lutego 2024 roku o godzinie 17:00 i 19:30  premiera  prequela znanej i lubianej komedii ,,Sami swoi. Początek’’ o losach rodów Kargulów i Pawlaków, a w dniach 23-27 lutego 2024 o godzinie 19:30 wyświetlony zostanie ,,Baby boom, czyli kogel-mogel 5’’.

Pawlak i Kargul – bohaterowie kultowej trylogii „Sami swoi” przed trafieniem na Ziemie Odzyskane byli sąsiadami we wsi na Podolu. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo… „Sami swoi. Początek” to barwna opowieść, w której drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą widza w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż. Film zobaczycie w dniach 16-20 lutego o godzinie 17:00 i 19:30 oraz 23-27 lutego o godzinie 17:00.

,,Baby boom, czyli kogel-mogel 5’’ to kolejna część przygód rodziny Zawada i Wolański. Piotruś – razem z żoną, teściową oraz Leopoldem – przenosi się do nowego domu: zabytkowego dworku. A Marlenka postanawia przy okazji znaleźć rodzinie odpowiedniego, pasującego do eleganckiej rezydencji przodka… Z kolei Agnieszka robi na uczelni karierę, ale tuż po obronie doktoratu nagle odkrywa, że jest w ciąży. A gdy na świat przychodzi mały Kuba… zaczynają się problemy! Piotruś towarzyszy siostrze w trakcie porodu i sam zaczyna marzyć o dziecku – ku przerażeniu Marlenki. Marcin, świeżo upieczony tata, wpada w panikę i nagle znika. A do tego w Brzózkach zjawia się tajemnicza Kamila – dziewczyna w zaawansowanej ciąży, która szuka właśnie Zawady… Na seans zapraszamy w dniach 23-27 lutego o godzinie 19:30.

Bilety na seanse w cenie 15 złotych bilet ulgowy oraz 18 złotych bilet normalny dostępne w kasie MDK od godziny 15:00 oraz online na stronie bilety.mdk.lubliniec.pl.