Wakacyjna torba, nie tylko na wyjście na zakupy

We wtorek 8 sierpnia 2023 roku odbyły się warsztaty z cyklu Kreatywny Przystanek 60+ ,,Wakacyjne torby’’. W sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu uczestniczki spotkały się, aby razem z pomocą instruktor Marzeny Zając stworzyć swój pierwszy linoryt i ozdobić nim torbę. Ciekawym pomysłom nie było końca.

Linoryt jest to technika graficzna należąca do technik druku wypukłego, w której matryca wykonana jest z linoleum. Panie za pomocą dłutek wyrzeźbiły w niej unikatowe wzory i obrazki wedle własnej fantazji. Uczestniczki z dużą dokładnością i zaangażowaniem podeszły do zadania. Następnie przygotowany szablon należało posmarować odpowiednią ilością farby drukarskiej. Instruktor prowadząca pomogła w odbiciu wzoru na torbie. Efekt końcowy jest zachwycający,  wszystkie torby są bardzo ładne. To było spotkanie w miłym towarzystwie, pełne rozmów, radości i przede wszystkim twórczej pracy.

Ruszyły już zapisy na kolejne warsztaty z cyklu Kreatywny Przystanek 60+ ,,Herbaciarka”. Zapisać można się pod numerem telefonu 34/351 06 88 lub w Galerii pod Glinianym Aniołem w godzinach od 15:00-21:00.

Zajęcia razem Miejskim Domem Kultury w Lublińcu współorganizuje Fundacja ,,Lubi mi się…”.

Zadanie publiczne dofinansowanie i zlecone przez Miasto Lubliniec w kwocie 12 856,00 zł. (77,39% – udział dotacji w całkowitych kosztach zadania)

Zobaczcie fotorelację