,,Cuda z papieru’’ były zachwycające!

Minął kolejny tydzień ,,Wakacji z MDK. Kultura na zdrowie’’. W dniach 7 do 11 sierpnia 2023 roku ,,Cuda z papieru’’ razem z uczestnikami tworzyła Katarzyna Kędzia. Radość i zadowolenie z tworzenia towarzyszyła wszystkim zgromadzonym w tym tygodniu w sali baletowej Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

W poniedziałkowe przedpołudnie z kolorowych kartek dzieci wycinały kształty, z których stworzyły kwiaty 3D. Następnie łącząc wszystkie elementy udało się stworzyć piękne kompozycje papierowo-florystyczne. Mimo deszczowej pogody za oknem uczestnikom dopisywała wena. Podczas wtorkowych i środowych zajęć powstały świeczniki z rolek po papierze. Ekologicznie jest dać pewnym rzeczom drugie życie. Z pomocą instruktor Katarzyny Kędzi na rolki naniesione zostały artystyczne nacieki z kleju na gorąco, które były oryginalną ozdobą świecznika. Następnie uczestnicy według własnej inwencji pomalowali je farbami. Czwartkowy dzień upłynął na tworzeniu kolorowych zasłon z papierowych kwiatów, w piątek natomiast powstały obrazy 3D.

Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, energia i kreatywne pomysły nie opuszczały ich na krok! Z uśmiechem na twarzy minął kolejny tydzień ,,Wakacji z MDK. Kultura na zdrowie”. Instruktor Kasia inspirowała wszystkich do działania i zarażała swoją artystyczną pasją. Dziękujemy za Waszą obecność!

Zobaczcie fotorelację