Świętowanie Dnia Kobiet w MDK Lubliniec było energetyczne i inspirujące

W minioną środę 6 marca 2024 roku w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu przygotowany został cykl wydarzeń z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Wernisaż wystawy ,,Wśród zwierząt’’ Anny Zupok, spotkanie z Julią Mikołajczyk ,,Głos kobiety jako supermoc – daj sobie odwagę na więcej’’ oraz warsztaty taneczne ,,Latynoska noc’’ przyciągnęły w progi MDK dużą liczbę zainteresowanych kobiet, które w szczególny sposób chciały celebrować to wyjątkowe święto.

Na początek w holu Miejskiego Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy ,,Wśród zwierząt” autorstwa Anny Zupok. Była to pierwsza wystawa artystki, debiut był bardzo udany! Prace wykonane z pomocą pasteli i farb akrylowych zachwyciły publiczność zgromadzoną w MDK tego wieczoru. Prace autorstwa Anny Zupok powstały w nurcie realizmu. Inspiracją do ich stworzenia jest bogaty świat fauny. Piękno zaprezentowanych prac uświadamia jak cenna jest przyroda i jak niewiele dzieli nas od tego, aby ją stracić. ,,Zawsze otaczały mnie zwierzęta, pośród których czułam się najlepiej, dlatego są one tematem przewodnim moich prac. Potrafią kochać bezwarunkowo oraz mają w sobie ogromne pokłady empatii’’ Artystka tym samym zaprosiła wszystkich do obejrzenia wystawy i podziękowała za obecność.

Julia Mikołajczyk to aktorka, logopeda oraz trenerka głosu. Żyjąca w zamiłowaniu do jakości i rozwoju. Prezeska Akademii Rozwoju Artystycznego i Power Voice Company podczas spotkania które odbyło się w Galerii pod Glinianym Aniołem zmotywowała uczestniczki do tego, aby sięgać po więcej i udowodniła, że kobiety supermoc mają wewnątrz siebie. Niezwykle energetyczna, sympatyczna i pełna uroku. Z ogromnym zaangażowaniem i pasją przeprowadziła warsztaty, które pomogły rozgrzać aparat mowy, uczestniczki na własnej skórze przekonały się jak pracować z głosem i jak wiele można za jego pomocą osiągnąć. A przy tym wszystkim w Galerii panowała atmosfera pełna dobrej zabawy i mentalnego wsparcia. W organizacji spotkania pomogła Fundacja Lubi mi się, dziękujemy serdecznie.

Wydarzenie zakończyła ,,Latynoska noc’’, czyli warsztaty taneczne dla kobiet, które poprowadził Borys Zawierucha – utytułowany trener tańca. Podzielił się z uczestniczkami swoją miłością do tańca. Panie zatańczyły salsę, rumbę, sambę czy bachatę. Dziękujemy, że tak licznie odwiedziliście nas w minioną środę. To był cudowny wieczór, cieszymy się, że spędziliśmy go razem z Wami. To było wyjątkowe świętowanie dnia kobiet, każda z nas jest jedyna w swoim rodzaju, nie zapominajmy o tym w pędzie dnia codziennego.

Zobaczcie fotorelację