Spotkanie edukacyjne z Nadleśnictwem Lubliniec

Las i jego otoczenie pełne jest sekretów i tajemnic. W środę 5 lipca 2023 roku w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury pracownicy Nadleśnictwa Lubliniec Sandra Baran i Tobiasz Czuratis poprowadzili prelekcję ekologiczną pt. ,,Leśnik – rodzic lasu’’. Zgromadzeni z dużym zaciekawieniem słuchali wykładu.

Na początek uczestnicy dowiedzieli się jak wygląda praca leśnika, jakie związane są z tym obowiązki, na jakie obszary podzielone są tereny leśne. Zobaczyć mogli również eksponaty kory drzew różnych gatunków oraz rozwiązać quizy i zagadki, które zawarte były w przygotowanych materiałach edukacyjnych. Prowadzący z chęcią odpowiedzieli na wszystkie nurtujące pytania.

Dziękujemy za poprowadzenie prelekcji i popołudnie, podczas którego dowiedzieliśmy się tylu interesujących rzeczy. Pracownicy Nadleśnictwa Lubliniec z zaangażowaniem i pasją opowiadali o lesie, naturze i swojej pracy. Każdy z uczestników spotkania otrzymał pamiątkowe gadżety i broszurki. Spotkanie odbyło się w ramach ,,Wakacji z MDK’’ – ,,Kultura na zdrowie’’.

Zobaczcie fotorelację