Powiększa się kolekcja sukcesów podopiecznych MDK! :)

W ostatnich tygodniach docierają do nas informacje o sukcesach uczestników sekcji. To niezwykle budujące, że pomimo ograniczonych możliwości w działaniu, artystów w twórczości nic nie zatrzymuje. Oto lista naszych laureatów!

Potężna reprezentacja artystek-plastyczek

Uczestnicy sekcji plastycznych MDK, prowadzonych przez Marzenę Zając, dostarczają nam w grudniowe dni wiele radości. Artystki odnoszą sukcesy zarówno na poziomie lokalnym, jak i… ogólnoświatowym!

Paulina Kuszła – przygotowała pracę na XVIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach. Na konkurs wpłynęło 1625 prac z 215 placówek z Polski, Serbii, Ukrainy, Bułgarii i Białorusi, Hong Kongu, Australii, Wielkiej Brytanii i USA. Dzieło Pauliny znalazło się wśród WYRÓŻNIONYCH prac!

W konkursach o tematyce świątecznej artyści MDK też mają się czym pochwalić. Hanna Weisser została laureatką ogólnopolskiego konkursu na kartkę bożonarodzeniową. Spośród 180 prac nadesłanych z całego kraju, dostrzeżony i doceniony został linoryt Hani. Konkurs organizował Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu.

To nie koniec nagród! Dominika Prządka została nagrodzona w ogólnopolskim konkursie „Anioły są takie…”, który zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie. Jury nie miało łatwego zadania – laureatów trzeba było wybrać spośród prawie 900 nadesłanych prac! Urokliwy anioł wykonany przez Dominikę nie pozwolił być obojętnym. Warto wspomnieć, że inna anielska praca artystyki zwyciężyła w zeszłym roku w konkursie Wojewódzkim na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową, organizowaną przez MDK. A jeśli o tym konkursie już mowa – również wśród laureatów tego wydarzenia pojawili się laureaci z MDK.  III miejsce w kategorii klasy VII-VIII zdobyła Hanna Cichocka, która tworzy w pracowni prowadzonej przez Marzenę Zając.

Sukces na skalę europejską!

W dniach 5 i 6 grudnia odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Europy Online Mażoretek (I Online Majorettes European Championships). Mażoretki tworzące grupę SZAFIR MDK Lubliniec startowały w kategorii – pompon- średnia grupa – młodzież.  Dziewczyny uzyskały bardzo wysoką notę 85.5 i zdobyły… I miejsce oraz tytuł Mistrza Europy. To wspaniały sukces zarówno dla artystek, jak i instruktorki – Małgorzaty Prowdy.

Cały występ naszych mażoretek możecie zobaczyć >> tutaj <<

Wszystkim artystom działającym w sekcjach MDK gratulujemy i… życzymy kolejnych sukcesów w 2021 roku!