Ponad 300 ceramicznych serc dla mieszkańców Lublińca!

W piątkowe przedpołudnie 12 lutego,  Ola i Dorota – pracowniczki Galerii pod Glinianym Aniołem przy Miejskim Domu Kultury w Lublińcu wyruszyły w miasto z przemiłą misją. Do rozdania miały 300 ręcznie przygotowanych, ceramicznych serc! Jak mieszkańcy zareagowali na taki gest?

Z okazji święta zakochanych, które tradycyjnie przypada 14 lutego, pracowniczki Galerii pod Glinianym Aniołem ze wsparciem reszty zespołu MDK, przygotowały ponad 300 ceramicznych serc. Pięknie zdobione, z zaproszeniem na „Koncert Walentynkowy”  Miejskiej Orkiestry Dętej  i kawę do Galerii trafiły w ręce mieszkańców Lublińca.

Lublińczanie chętnie przyjmowali rękodzielnicze podarunki. Reagowali radością, zaskoczeniem albo… pytaniem o cenę. Tymczasem rozdający oczekiwały tylko i wyłącznie uśmiechu! To nieraz powodowało wzruszenie i uruchamiało potok serdecznych słów.

Oprócz napotkanych na drodze mieszkańców, pracowniczki Galerii obradowały też pracowników niektórych instytucji – Lubiteki, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Szkoły Muzycznej, Urzędu Skarbowego oraz pracowników sklepów, którzy każdego dnia dzielnie stają za ladą.

Nie ma wątpliwości – małe gesty potrafią wywołać ogrom dobra. Praktykujmy je nie tylko w Walentynki, ale i w zwykłej codzienności.

Sercową fotorelację możecie zobaczyć >> TU <<