Młodzi artyści MDK dla WOŚP

Za nami 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Transmisje z Miejskiego Domu Kultury, w którym Lubliniecki sztab WOŚP ma swoja siedzibę, odbywały się o stałych godzinach: 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00. O godz. 15.00 rozpoczął się finał, a w nim rewelacyjny występ młodych artystów MDK. Najpierw na scenie pojawiali się wokaliści z utworami Suzi Quatro i Chrisa Normana. Tuż po nich tancerze sekcji Break Dance, Street Dance dali prawdziwe, mocne, taneczne show. Swoje układy choreograficzne trenowali pod okiem instruktora Damiana Knopa.

O godz. 16.00 rozpoczął się koncert „Bigbitowe dzieci” w wykonaniu artystów sekcji muzyczno-tanecznych MDK. „Big bit” czyli „mocne uderzenie” – tak określano muzykę buntu, która w latach ‘60 zdominowała polską scenę. Nawet dziś piosenki takie jak: „Chłopiec z gitarą” Karin Stanek czy „Płonąca stodoła” Czesława Niemena, sprawiają, że nasze serce przyspiesza, a nogi same rwą się do tańca. Oprócz tych kultowych utworów można było usłyszeć również piosenki: „Trzynastego”, „O mnie się nie martw”, „Ciuciubabka”, „Zakochani są wśród nas”. Najmłodsi tancerze MDK w pięknych strojach biedronek zatańczyli do znanego utworu Kasi Sobczyk „Biedroneczki są w kropeczki”. Wokaliści podczas koncertu nawiązali również do repertuaru Marii Koterbskiej – królowej polskiego swingu: „Do grającej szafy grosik wrzuć”, Sławy Przybylskiej: „Miłość w Portofino”, Maryli Rodowicz: „Małgośka” oraz zespołu Filipinki. Wśród wokalistek była Ania, która skorzystała ze wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki wysokiej klasy sprzętowi zakupionemu przez WOŚP może dziś cieszyć się zdrowiem i życiem.

Występy zakończyły się również tanecznie, tym razem w wykonaniu mażoretek „Szafir”. Wszystkie grupy zaprezentowały efektowne układy taneczno-marszowe, wykorzystując batony i pompony. To było wspaniałe show.

Występy wokalistów to wspólny wysiłek dzieci i młodzieży MDK oraz ich instruktorów: Katarzyny Suchary, Karoliny Wieczorek, Mariana Chroboka – instruktorów Studia Piosenki, Katarzyny Koszczyk, instruktorki tańca towarzyskiego i formacji tanecznych oraz Małgorzaty Prowdy, instruktorki mażoretek. Czekamy na kolejne koncerty i pokazy w wykonaniu ich podopiecznych.