Kulturalny Stadion Miejski w Lublińcu

Czy Stadion Miejski może być kulturalny? Ależ oczywiście, za sprawą Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Zapraszamy od 3 do 5 czerwca na Stadion Miejski w Lublińcu. Czekają na Was koncerty Sorry Boys, Bernadety Kowalskiej, Mariusza Kalagi, zespołu Baboki, Majki Jeżowskiej, a także występy artystów sekcji wokalno-tanecznych MDK i uczniów szkół podstawowych. Do tego imprezy sportowe, Turniej Oldboyów, Wymiatacze, Miasteczko medyczne i DJ. Koniecznie sprawdźcie program. To będzie udany jubileusz 750-lecia Miasta Lublińca!

Pamiętajcie, że ? ???????, tuż po występie naszych artystów MDK wspólnie zaśpiewamy i zatańczymy utwór ???? ??????. Szykujcie się!

? ???????, ???̨???
??????? ???????

??.?? Jubileusz ??-????? ????? ???????
Występ zespołu folklorystycznego z Łowicza
Kulinarne spotkanie z Remigiuszem Rączką
Zespół „Za młodzi na sen”
Koncert Damiana Holeckiego
??.??-??.?? Turniej Oldboyów z okazji 750-lecia Miasta Lublińca pomiędzy drużynami reprezentacji Lublińca, Górnika Zabrze oraz Reprezentacji Polskich Dziennikarzy Sportowych
??.?? Turniej tenisowy z okazji 750-lecia Miasta Lublińca, który potrwa do ? ???????
??.?? ?ł???? ????????́?? ??? ??????́?? – koncert w wykonaniu uczniów szkół podstawowych
??.?? Artystyczne występy drużyn w ramach Jubileuszowej Bitwy Szkół o Klucz do Bram Miasta
??.?? Koncert Sorry Boys ?̇???? ???? ???̨???, ??…
??.?? DJ Sero&DJ Szerszeń

? ???????, ??????
??????? ???????
?????? ????????? ?? ???? ?? ???̨ ???́ ???

?.?? Turniej eliminacyjny klubów partnerskich – Akademii Górnika Zabrze oraz Miast Partnerskich Lublińca do International Sporting Cup 2022, spotkanie z Łukaszem Podolskim
??.?? Prezentacja organizacji pozarządowych:
Promocja „Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki nadwagi i otyłości wśród dzieci klas III szkół podstawowych w Mieście Lubliniec oraz wśród mieszkańców w wieku 65+ na lata 2022 – 2026”
Promocja Miejskiej Kampanii Społecznej ??? ?????́???̨, z udziałem Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów
??.?? – ??.?? Miasteczko medyczne w ramach kampanii – ????? ??? ?? ????????? (m. in. stanowiska medyczne, słuchobus, osteobus, kardiobus, spirobus, krwiobus)
??.?? Wymiatacze – Miejski Turniej Sprawnościowy

????????
??.?? Bernadeta Kowalska
??.?? Mariusz Kalaga
??.?? Zespół Baboki

? ???????, ?????????

?.?? Bieg Jubileuszowy
??.?? – ??.?? Turniej Piłki Nożnej z okazji 750-lecia Miasta Lublińca – w turnieju gościnnie wystąpią młodzi zawodnicy Akademii BVB im. Łukasza Piszczka, kategorie wiekowe U9 i U11 (boisko trawiaste)
??.?? Turniej piłkarski „Od przedszkola strzelam gola w 750-letnim Lublińcu”
??.?? – ??.?? „Jedną nogą po marzenia” – mecz pokazowy pomiędzy Reprezentacją Polski dzieci AMP Futbol i drużyną Sporting Football Academy Lubliniec

FESTYN RODZINNY:

??.?? „Sportowy początek letniego szaleństwa czyli FC Glimatias w natarciu” – animacje sportowe dla dzieci
Wspólne zaśpiewanie i zatańczenie układu choreograficznego do piosenki ???? ??????
??.??-??.?? P̳r̳o̳g̳r̳a̳m̳ a̳r̳t̳y̳s̳t̳y̳c̳z̳n̳y̳ M̳D̳K̳:
Mażoretki „Szafir”
Występ artystów sekcji wokalno-tanecznych ?????? ???????̨ ?????, ????? ???????̨ ??????
??.?? K̳o̳n̳c̳e̳r̳t̳ M̳A̳J̳K̳I̳ J̳E̳Ż̳O̳W̳S̳K̳I̳E̳J̳

Plan wszystkich imprez organizowanych przez różne instytucje znajdziecie pod tym >>linkiem<<