„Folkowe inspiracje” – twórczy projekt seniorów i MDK

Zdjęcie, sala warsztatowaPod hasłem „Folkowe inspiracje” ruszamy z kolejnym projektem. Tym razem głównymi twórcami będą seniorzy! W warsztatowej pracy w domowym zaciszu i w murach MDK przygotują różnego rodzaju artefakty, które w lipcu będą mogli zobaczyć wszyscy – na wyjątkowej wystawie.

Seria artystycznych działań

Przed seniorami w najbliższych tygodniach kilka wyzwań artystycznych. Tworzenie w glinie, mozaikowe zdobienia, zmienianie oblicza zwykłego wieszaka, plecenie wianków czy przygotowanie ludowego – zupełnie niestrasznego – pająka. Wszystkie działania ułożone są w konkretny plan pracy, który pozwoli przygotować wystawę na początek lipca.

Mamy nadzieję, że część warsztatów będzie mogła się odbyć w Galerii pod Glinianym Aniołem. Zanim to jednak nastąpi – seniorzy będą mogli odebrać paczki z materiałami i instrukcjami, a także skorzystać ze wskazówek Oli i Doroty – pracowniczek Galerii pod Glinianym Aniołem.

Można się jeszcze zgłosić do twórczego działania!

Udział w projekcie mogą wziąć osoby, które ukończyły 60 lat. Liczba miejsc jest ograniczona, warto więc czym prędzej zgłosić się do Galerii pod Glinianym Aniołem od poniedziałku do piątku w godzinach: 10.00-18.00, osobiście lub telefonicznie (34 351 06 88). Co ważne – nie trzeba brać udziału w każdym działaniu artystycznym – można zapisać się na jedno, wybrane, które jest najbliższe twórczemu sercu seniora.

Udział w projekcie jest DARMOWY – zapewniamy wszelkie materiały. Decydując się na wspólną pracę trzeba przestrzegać wyznaczonych w planie terminów. Można się z nimi zapoznać poniżej.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się  4 lipca 2021 roku. O szczegółach tego wydarzenia więcej informacji pojawi się w czerwcu.

Plan działań w projekcie „Folkowe inspiracje”: