„Jak Lubliniec do Polski powrócił” – kolejne dofinansowanie dla MDK na realizację projektu!

Hip hip hurra! Dostaliśmy kolejną dotację na realizację projektu!  We współpracy ze Szkołą Podstawową n 4 im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty MDK przygotujemy widowisko poświęcone III Powstaniu Śląskiemu i historii powrotu Lublińca do macierzy.

Najlepsze zadania w tegorocznej edycji konkursu „Dotacje na edukację / Inicjatywy” w ramach projektu „Bardzo Młoda Kultura – województwo śląskie” zostały wybrane. Komisja po zapoznaniu się z treścią 47 formularzy zgłoszeniowych dostarczonych do konkursu wybrała 13 inicjatyw do sfinansowania. Wśród wybranych znalazła się również nasza inicjatywa!

Projekt „Jak Lubliniec do Polski powrócił” będzie widowiskiem słowno-muzycznym, poświęconym III Powstaniu Śląskiemu, a także powrotowi Lublińca do macierzy. Ze wspomnień, pamiętników, piosenek, historii razem z nauczycielami i młodzieżą Szkoły Podstawowej nr 4, przygotujemy wyjątkowe wydarzenie. O szczegółach będziemy informować w kolejnych tygodniach.

Na ten moment to już 3 przygotowany przez nas projekt, który otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury. Przypominamy, że wcześniej dostaliśmy się do programu „Dom Kultury+” (gdzie w I etapie na diagnozę przyznano 8000 zł, a w II etapie – na realizację działań – pozyskać można nawet 22 000 zł), zdobyliśmy dofinansowanie na realizację „Letniej szkoły gwary śląskiej (11 000 zł). Teraz  na projekt „Jak Lubliniec do Polski powrócił” otrzymaliśmy 6300 zł. Czekamy na wyniki konkursu „Kultura: Interwencje”, które powinny się pojawić na początku maja.