Teatr Po Pracy
Teatr po Pracy powstał jesienią 2013. Wszystko zaczęło się od obchodaów 50-lecia Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, które zostały uczczone spektaklem „Szyjemy kulturalnie”. To właśnie po jego wystawieniu pod adresem reżyser Agnieszki Raj-Kubat i dyrektor MDK Agaty Woźniak-Rybki, popłynęła lawina słów uznania i gratulacji. Ten sukces sprawił, że przy kolejnym spotkaniu tych dwóch pań powstała idea, aby stworzyć teatr dla dorosłych amatorów. „Teatrem po Pracy” nazwała go Karolina Groblińska-Kandora i tak zostało.
Po co powstał „Teatr po Pracy”?
„Teatr po pracy” to spotkania dla dorosłych, którzy pasjonują się teatrem i chcą się w tym kierunku rozwijać. To odpowiedź na prośby osób dorosłych, które potrzebują twórczego działania, zabawy w teatr, rozwijania swoich zainteresowań z młodości lub odkrywania „czegoś” na nowo. Bo kto powiedział, że teatralne warsztaty są tylko dla dzieci?
Jak pracujemy?
Na zajęciach realizowane są ćwiczenia rozwijające warsztat aktorski, czyli m.in. dykcję, koncentrację uwagi, świadomość ciała jako środka wyrazu, poczucie rytmu, umiejętność współpracy z drugim aktorem na scenie. Ponadto zespół pracuje nad scenariuszem do konkretnego przedstawienia.
„Teatr po pracy” tworzą ludzie w różnym wieku i różnych profesji, którzy nie są pozbawieni talentu. To prawie trzydzieści osób, które świetnie się bawią, dogadują i wspólnie tworzą. Są wśród nich m.in.: sprzedawca, kierownik, pielęgniarka, dziennikarz, uczniowie i nauczyciele. I choć między najstarszym, a najmłodszym uczestnikiem jest pół wieku różnicy, są bardzo zgraną grupą.
Próby Teatru po Pracy odbywają się w środy, od godz. 19.00.
Instruktor prowadzący:
Agnieszka Raj-Kubat
Aktorka, teatrolog, pedagog, od dwudziestu lat związana z będzińską sceną. Aktorka w złożonych projektach dla TVP1, TVP2, TVP3 i TVN, prowadząca warsztaty teatralne, aktorskie i lalkarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych w całej Polsce. Reżyser i instruktor „Teatru po pracy” w Miejskim Domu Kultury. W 2019 r. została laureatką Nagrody Specjalnej – Kapelusz Edyty.
Spektakle:
,,Strzał w 10-tkę’’ był kompilacją spektakli granych przez grupę przez ostatnie 10 lat istnienia. Była to sentymentalna podróż, pełna wzruszeń, radości, smutków i wspomnień. Na scenie widzieliśmy barwne postacie w pięknych kolorowych kostiumach, a żeby następnie móc oglądać aktorów w czarnych strojach oraz białych maskach. Na zasadzie kontrastu były zatem zestawione kolejne sceny co nadawało przedstawieniu dynamizmu i wciągało widza w opowieść pełną zaskakujących, ale pięknych momentów. Zobaczyć mogliśmy nie tylko talent aktorski artystów, zachwyciły nas interpretacje muzyczne utworów i talent wokalny. Nie zabrakło też humorystycznego akcentu związanego z gwarą śląską, czy stereotypami dotyczącymi kobiet i mężczyzn.
Reżyserem spektaklu i odpowiedzialną za scenariusz była Agnieszka Raj-Kubat. Od lat związana z lublinieckim teatrem i tworząca razem z innymi artystami tą wyjątkową grupę. Podczas wydarzenia o efekty multimedialne zadbała Monika Klimza-Gryc. Oprawą muzyczną zajęli się Marcin Kita na perkusji, Wojciech Kryś na instrumentach klawiszowych, Jakub Osuchowski na gitarze basowej i synth oraz Marek Sklarczyk na gitarach. O oświetlenie zadbał Mariusz Klama.
Relacja z wydarzenia >> tutaj <<
Zdjęcia z wydarzenia >> tutaj <<
Lubliniecka grupa Teatr Po Pracy uświetniła jubileusz 10-lecia powołania Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie. 12 maja 2023 roku artyści zaprezentowali się ze spektaklem „Nie taki sam” przed zgromadzoną w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie publicznością. Spektakl poruszył serce zgromadzonej widowni, która oklaskiwała aktorów na stojąco!
Autorski scenariusz napisany przez Agnieszkę Raj-Kubat oparty został na książce „Wautyzmwzięci” Ireneusza Czesława Gimińskiego, ojca dorosłego syna zmagającego się ze spektrum autyzmu. To bardzo wzruszający i osobisty spektakl, który powinien zobaczyć każdy, bez względu na wiek, płeć czy kolor skóry. Wspaniała gra aktorska, cudowna muzyka i śpiew na żywo.
Obsada: Jadwiga Walocha, Danuta Chromiak, Iwona Nowogrodzka, Czesława Włuka, Kinga Kocur, Aneta Słota, Krystyna Matysek, Piotr Charczuk, Agnieszka Raj-Kubat, Aleksander Dziwis, Andrzej Szatan, Magdalena Słota, Ewa Szraucner, Eliza Otola, Martyna Młynarska- Modlińska, Liliana Potempa, Karol Biernacki, Dariusz Dyla, Weronika Król – Ferdynus, Izabella Dziuk- Jaskulska, Paweł Chrost, Marek Sklarczyk, Wojciech Kryś, Marcin Kita, Michał Szybka
Relacja z wydarzenia >> klik <<
Zdjęcia z wydarzenia >> klik <<
,,60 lat minęło jak jeden dzień’’ tak artyści śpiewali 22 kwietnia 2023 roku podczas spektaklu ,,Kultura na zdrowie’’. Cała sala była pełna gości! Publiczność była zachwycona, owacjami na stojąco i gromkimi brawami podziękowała za niesamowite widowisko. Spektakl odbył się podczas Jubileuszu 60-lecia Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, który był naprawdę spektakularny. Na długo pozostanie w sercach i pamięci zgromadzonych.
Widowisko wyreżyserowane przez Agnieszkę Raj-Kubat było niezwykle efektowne. Aktorzy Teatru po Pracy pokazali swój warsztat i w ciekawy sposób opowiedzieli historię MDKu w ,,pigułce’’. Talentem aktorskim podczas spektaklu popisali się także Burmistrz Miasta Lublińca Edward Maniura i Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Agata Woźniak-Rybka mile zaskakując tym publiczność.
Obsada: Piotr Charczuk, Weronika Król-Ferdynus, Ewa Duda, Izabella Dziuk-Jaskulska, Liliana Potempa, Danuta Chromiak, Ewa Szraucner, Jadwiga Walocha, Aleksandra Całkowska, Aneta Słota, Kinga Kocur, Ewa Siemiradzka, Martyna Młynarska – Modlińska, Eliza Otola, Czesława Włuka, Krystyna Matysek, Marta Kmieć, Anna Kampa, Hubert Kampa, Kamil Jaskulski, Andrzej Szatan, Paweł Chrost, Andrzej Budny, Karol Kukowka, Karol Biernacki, Aleksander Dziwis, Tomasz Hadzik, Henryk Koczuła.
Na scenie wystąpili także uczestnicy sekcji tanecznych MDK Lubliniec tj. Mażoretek, Formacji Tanecznych, Tańca towarzyskiego i Break Dance, członkowie sekcji Gospelsi, instruktorzy: Katarzyna Koszczyk, Magdalena Schlagner, Katarzyna Suchara, Karolina Wieczorek i Krystian Olszowski.
Podczas utworów akompaniowali na perkusji Marcin Kita, na instrumentach klawiszowych Wojciech Kryś, na skrzypcach Magdalena Stamarowicz oraz na gitarach Marek Sklarczyk, (gościnnie) Arkadiusz Suchara oraz Michał Szybka.
Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Raj-Kubat
Choreografia: Szymon Michlewicz-Sowa
Przygotowanie wokalne: Katarzyna Suchara i Karolina Wieczorek
Scenografia i projekcje multimedialne: Monika Klimza-Gryc
Efekty świetlne i obsługa techniczna: Mariusz Klama i Ewelina Kukowka
Asystent producenta: Karolina Groblińska-Kandora
Producent: Agata Woźniak-Rybka Dyrektor MDK Lubliniec
Relacja z wydarzenia >> klik <<
Zdjęcia z wydarzenia >> klik <<
Kilka słów o miłości w poezji i piosence. Artyści Teatru Po Pracy 8 lutego o godzinie 18:00 oczarowali publiczność na sali widowiskowej w Miejskim Domu Kultury. Całe wydarzenie przygotowała Agnieszka Raj-Kubat, reżyser i instruktor „Teatru po Pracy”. Artyści zachwycili wszystkich interpretacjami wierszy oraz wykonaniami takich piosenek jak ,,Dumka na dwa serca”, ,,Jej portret”, ,,Miłość”, ,,Poskładaj mnie” oraz ,,City of Stars”.
Obsada: Martyna Mynarska-Modlińska, Karol Kukowka, Weronika Król-Ferdynus, Izabela Dziuk-Jaskulska, Kinga Kocur, Ryszard Reiter, Ewa Siemiradzka, Aleksandra Całkowska, Krystyna Matysek, Agnieszka Raj-Kubat, Andrzej Budny, Karol Biernacki, Aleksander Dziwis, Liliana Potempa, Iwona Nowogrodzka, Tomasz Hadzik, Ewa Szraucner, Czesława Włuka, Jadwiga Walocha, Henryk Koczuła, Andrzej Szatan, Paweł Chrost, Wojciech Kryś
Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Raj-Kubat
Realizacja świateł: Grzegorz Nowak
Scenografia i pracownia plastyczna: Monika Klimza-Gryc
Asystent producenta: Karolina Groblińska
Producent: Agata Woźniak-Rybka Dyrektor MDK
Zdjęcia z wieczoru >>klik<<
Relacja z wydarzenia >>klik<<
„Miasto moje” to wyjątkowy spektakl plenerowy przygotowany przez Teatr po Pracy wraz z Młodzieżową Sekcją Teatralną MDK w ramach obchodów jubileuszu 750-lecia Lublińca. Jest to też pierwszy metaforyczny spektakl o Lublińcu.
Autorka scenariusza i reżyser, Agnieszka Raj-Kubat, za pomocą plastycznego, sugestywnego języka i dużej wrażliwości przeprowadza widzów przez różne historie związane z naszym miastem. Wojna, postać Edyty Stein, lublinieckie ulice, współczesność wypełniona pośpiechem i gwarem, miłość, religia, zabawa, samotność – to wszystko można odnaleźć w jej sztuce.
W spektaklu nie brakuje elementów teatru formy. Przedmioty ożywają i stają się częścią widowiska. Wymowna scenografia jest pełna symboli: domy, pociąg, flaga, kosze pełne włóczek, kołowrotek. Intrygujący ruch sceniczny potęguje emocjonalny przekaz, a całość dopełnia wzruszająca muzyka w wykonaniu Kapeli Loben.
Teatr po Pracy:
Liliana Potempa, Marta Kmieć, Ewa Duda, Aneta Słota, Jadwiga Walocha, Krystyna Matysek, Iwona Nowogrodzka, Czesława Włuka, Natalia Błaut, Danuta Chromiak, Ewa Szraucner, Anna Kampa, Weronika Król-Ferdynus, Eliza Otola, Izabella Dziuk- Jaskulska, Aleksandra Całkowska, Martyna Młynarska- Modlińska, Andrzej Szatan, Andrzej Budny, Tomasz Hadzik, Artur Koralewicz, Henryk Koczuła, Karol Biernacki, Kamil Jaskulski, Karol Kukowska, Paweł Chrost, Marcin Grabiński
Młodzieżowa sekcja teatralna:
Maja Białek, Kamila Krupska, Olivia Köhler, Aleksander Dziwis, Ksenia Deneko, Paulina Grządziel, Zuzanna Pluta, Marcelina Kuberska, Amelia Ryłko
Kapela Loben:
Jakub Osuchowski, Magdalena Stemarowicz, Marek Sklarczyk, Marcin Kita, Kamil Adamczyk
Scenariuszu i reżyseria: Agnieszka Raj-Kubat
Ruch sceniczny: Szymon Michlewicz – Sowa
Przygotowanie wokalne: Katarzyna Suchara i Karolina Wieczorek
Scenografia: Monika Klimza- Gryc
Relacja z premiery >>tutaj<<
Galeria zdjęć >>tutaj<<
Recital w wykonaniu aktorów Teatru po Pracy „Wcale nie, ależ tak” uświetnił VI Lubliniecką Galę „Być kobietą”. Ten tytuł to tak naprawdę jedna z piosenek, którą można było usłyszeć ze sceny. Pochodzi ona z musicalu „Annie Get Your Gin”. Dobra muzyka to niewątpliwy atut recitalu, którego autorem i reżyserem jest Agnieszka Raj-Kubat. Zagrali muzycy od lat towarzyszący aktorom Teatru po Pracy: Marcin Kita, Marek Sklarczyk, Jakub Osuchowski, Magdalena Stemarowicz, Kamil Adamczyk. Przy ich akompaniamencie aktorzy zaśpiewali wiele pięknych, wzruszających piosenek, m.in. z repertuaru GGDuo, Micromusic, Poluzjantów, Wojciecha Baranowskiego. Osią recitalu były poetyckie utwory napisane przez Janusza Hurnika i Agnieszkę Raj-Kubat. Całość dopełniał ciekawy ruch sceniczny i projekcje multimedialne.
Obsada: Liliana Potempa, Aneta Słota, Weronika Król- Ferdynus, Iwona Nowogrodzka, Martyna Młynarska-Modlińska, Anna Kampa, Danuta Chromiak, Jadwiga Walocha, Natalia Błaut, Ewa Szraucner, Czesława Włuka, Ewa Duda, Aleksandra Całkowska, Andrzej Szatan, Paweł Chrost, Karol Biernacki, Andrzej Budny, Karol Kukowska, Artur Koralewicz, Marcin Grabiński, Dariusz Dyla, Henryk Koczuła.
Przygotowanie wokalne: Katarzyna Suchara.
Zdjęcia z wydarzenia >> klik <<
Relacja z wydarzenia >>klik<<
Wyjątkowy wieczór poetycki „Mężczyźni kobietom”, który odbył się 8 grudnia o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury. Wydarzenie wpisało się w Kampanię 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć organizowaną między 25 listopada a 10 grudnia przez Women’s Global Leadership Institute.
Wieczór poetycki przygotowała Agnieszka Raj-Kubat, reżyser i instruktor „Teatru po Pracy”. Jego centrum stanowił wiersz Juliana Tuwima „Ewa”, który przeplatany był utworami muzycznymi, m.in. „Nie chcę więcej”, „Jej portret”, „Brzydkie oczy” na podstawie wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, „Radość najpiękniejszych lat” z repertuaru Anny Jantar.
Obsada: Liliana Potempa, Aneta Słota, Weronika Król- Ferdynus, Iwona Nowogrodzka, Martyna Młynarska-Modlińska, Anna Kampa, Danuta Chromiak, Jadwiga Walocha, Natalia Błaut, Ewa Szraucner, Czesława Włuka, Ewa Duda, Aleksandra Całkowska, Andrzej Szatan, Paweł Chrost, Karol Biernacki, Andrzej Budny, Karol Kukowska, Artur Koralewicz, Marcin Grabiński, Dariusz Dyla, Henryk Koczuła.
Przygotowanie wokalne: Katarzyna Suchara, Karolina Wieczorek.
Zdjęcia z wieczoru >> klik <<
Relacja z wydarzenia >>klik<<
Przysłowiową piętę achillesową ma każdy z nas – również główny bohater spektaklu – (notabene) Achilles! Wiele już w życiu przeżył, wiele doświadczył. I jemu czasem doskwiera ów słaby punkt! Historia głównego bohatera staje się przyczynkiem do rozważań w ogóle o naszych piętach achillesowych. Jedni się odchudzają i odchudzić nie mogą… Inni palą – dla towarzystwa, ze stresu, z przyzwyczajenia – bo to od nich silniejsze… Jeszcze inni trunków nie tylko nie odmawiają, ale i nie wylewają za kołnierz…
Spektakl „Pięta Achillesa” w wykonaniu Teatru po Pracy, w reżyserii Agnieszki Raj-Kubat, to ważne tematy podane w lekkiej formie, okraszone piosenkami i scenami wywołującymi salwy śmiechu. To gwarancja dobrej zabawy i powód do niejednej refleksji o życiu.
Obsada: Aneta Barteczko, Andrzej Budny, Aleksandra Całkowska, Danuta Chromiak, Paweł Chrost, Ewa Duda, Dariusz Dyla, Izabella Dziuk-Jaskulska, Tomasz Hadzik, Marzena Halama, Anna Kampa, Marta Kmieć, Henryk Koczuła, Artur Koralewicz, Weronika Król-Ferdynus, Karol Kukowka, Krystyna Matysek, Eliza Młynarska, Martyna Młynarska-Modlińska, Iwona Nowogrodzka, Ewelina Pietrzak, Liliana Potempa, Andrzej Szatan, Jadwiga Walocha, Daria Wańczyk, Czesława Włuka
Przygotowanie wokalne: Katarzyna Suchara, Karolina Wieczorek
Ruch sceniczny: Szymon Michlewicz-Sowa
Band „Napięcie”: Marcin Kita, Marcin Kopyciok, Wojciech Kryś, Jakub Osuchowski, Marek Sklarczyk, Magdalena Stemarowicz
Zdjęcia z premiery >> klik <<
Premiera: 09.05.2019
„Takie jest życie” to opowieść o małej Róży, która przebywa w… hospicjum. Marzenia, nadzieje, miłość – czy jest na nie miejsce w takiej przestrzeni? Agnieszka Raj-Kubat przygotowała scenariusz sztuki, wyreżyserowała ją, a także wcieliła się w postać Róży. Gra aktorska, piękna muzyka i scenografia bardzo poruszają każdego widza.
Aktorzy wykonują „Ty druha we mnie masz” (z bajki „Toy story”), czy „Nie lękaj się” (zespołu Arka Noego) – pełne nadziei, wiary, siły. Jednocześnie usłyszeć można też utwory wypełnione niezgodą na zbyt szybką, zbyt wczesną śmierć. Bez względu na to, czy na widowni zasiadał senior, dorosły, nastolatek czy dziecko – każdy usłyszał znany sobie utwór, w zupełnie nowym kontekście. I każdy ukradkiem ocierał łzę wzruszenia.
Obsada: Aneta Barteczko, Andrzej Budny, Danuta Chromiak, Paweł Chrost, Ewa Duda, Dariusz Dyla, Izabella Dziuk-Jaskulska, Marzena Halama, Anna Kampa, Marta Kmieć, Henryk Koczuła, Artur Koralewicz, Karol Kukowka, Eliza Młynarska, Martyna Młynarska-Modlińska, Liliana Potempa, Agnieszka Raj-Kubat, Andrzej Szatan, Jadwiga Walocha
Gościnnie: Marcin Grabiński, dziecięca i młodzieżowa grupa teatralna
Band: Mateusz Dudek, Marcin Kopyciok, Marcin Kita, Wojciech Kryś, Jakub Osuchowski, Magdalena Stemarowicz
Zdjęcia z premiery >> klik <<
Premiera: 03.03.2019
Artyści przygotowali recital o dość przewrotnym tytule „Słodkie rodzynki, gorzkie migdały”. Piękne utwory Agnieszki Osieckiej z muzyką na żywo, choreografią i projekcją przeniosą widza w świat pełen emocji, miłości i wzruszeń. To kilkanaście kompozycji, miniaturowych opowieści wybranych z niezwykłą precyzją. Usłyszycie m.in.: „Na zakręcie”, „Uciekaj moje serce”, „Miasteczko cud” czy „Oczy tej małej”. Całość wyreżyserowała Agnieszka Raj- Kubat.
Obsada: Aneta Barteczko, Andrzej Budny, Paweł Chrost, Dariusz Dyla, Izabella Dziuk-Jaskulska, Tomasz Hadzik, Marzena Halama, Anna Kampa, Marta Kmieć, Henryk Koczuła, Weronika Król-Ferdynus, Karol Kukowka, Eliza Młynarska, Martyna Młynarska-Modlińska, Krystyna Podleśka, Liliana Potempa, Sebastian Skubała, Andrzej Szatan, Jadwiga Walocha, Daria Wańczyk
Band: Mateusz Dudek, Marcin Kita, Wojciech Kryś, Magdalena Stemarowicz
Zdjęcia z premiery >> klik <<
Premiera: 28.11.2018
„Tu i teraz” to rodzaj zapisu różnych historii przeciętnego człowieka, które zdarzają się tuż obok. Za ścianą, w sypialni, na spacerze. Historii, które zmieniają nasze podejście do życia i tym samym perspektywę patrzenia na świat. Przewartościowujemy wtedy wszystko. Pozostaje nam tylko TU i TERAZ. Często stajemy też wobec pewnych zdarzeń bezradni, często zdarzenia nas przerastają. Ale warto mieć nadzieję i wiarę w cud. Wszyscy podświadomie oddalamy od siebie wizyty lekarskie, wczesną diagnostykę, zniechęceni mocno biurokracją. Pozostaje żal do całego świata. Dlaczego ja? Dlaczego ona? Dlaczego on? Boimy się diagnozy, ale finał przecież może być optymistyczny, i często tak właśnie jest. Im wcześniej tym lepiej…
Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Raj-Kubat
Obsada: Aneta Barteczko, Andrzej Budny, Danuta Chromiak, Ewa Duda, Izabella Dziuk-Jaskulska, Tomasz Hadzik, Marzena Halama, Anna Kampa, Marta Kmieć, Henryk Koczuła, Weronika Król-Ferdynus, Karol Kukowka, Eliza Młynarska, Martyna Młynarska-Modlińska, Piotr Pasiak, Liliana Potempa, Andrzej Szatan, Jadwiga Walocha, Daria Wańczyk
Band: Marcin Kita, Marcin Kopyciok, Wojciech Kryś, Jakub Osuchowski, Marek Sklarczyk, Magdalena Stemarowicz
Realizacja świateł: Grzegorz Nowak
Obsługa sceny: Sławomir Jureczko
Efekty multimedialne: Monika Klimza-Gryc
Asystent producenta: Karolina Groblińska
Producent: Agata Woźniak-Rybka Dyrektor MDK
Zdjęcia z premiery >> klik <<
Premiera: 06.07.2018
„Alejchem Szalom” wzruszający i pełen emocji spektakl plenerowy „Alejchem Szalom” przygotowany przez Teatr po Pracy z Miejskiego Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Bonum Art z okazji jubileuszu 10-lecia nadania Lublińcowi Patronatu u Boga Św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein.
Przepięknie opowiedziana historia, pełna uśmiechu i wzruszeń. W teatralny sposób przedstawiono losy rodziny żydowskiej z uwzględnieniem sylwetki patronki naszego miasta – Św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein. W tę rolę wcieliła się Anna Kampa. Był śpiew na żywo, cudowna żydowska muzyka i łapiąca za serce gra aktorska.
W przedsięwzięciu wzięło udział blisko czterdzieści osób, w tym aktorzy Teatru po Pracy i Stowarzyszenia Bonum ART oraz młodzież z sekcji teatralnej Miejskiego Domu Kultury, dzieci, wokaliści i muzycy. Do projektu został zaproszony także zawodowy aktor Teatru Zagłębia w Sosnowcu, Grzegorz Kwas, który wystąpił między innymi w filmie „Lista Schindlera” Stevena Spielberga. Licznie zebrana na Rynku Miejskim publiczność nagrodziła Teatr po Pracy owacją na stojąco!
Dr Janusz Hurnik napisał po spektaklu:
„… w miniony piątek byłem w Lublińcu na plenerowym spektaklu opartym na lublinieckim epizodzie życia Edyty Stein. Nagle rynek wypełnił się tłumem. Żydzi? Nie ma ich w krajobrazach polskich miast i miasteczek. Spektakl uświadamia, jak uboższa stała się przestrzeń. Jak Historia pozbawiła nas nie tylko folkloru, a przede wszystkim LUDZI. Coś mistycznego przemknęło nagle i boleśnie przez kamienie lublinieckiego rynku. Nie wiem, jak wszystkim podziękować za tę podróż do przestrzeni i do czasu, który tak brutalnie i NIESPRAWIEDLIWIE się skończył. Tkwię wciąż w atmosferze piątkowego wieczoru. Potrącił jakąś ukrytą strunę, która wciąż drga. Nocny Lubliniec, po spektaklu, był pusty i osamotniony. Echo potęgowało tylko rytm niespiesznych kroków, a świat stał się od-realniony. Dziękuję za wieczór niesamowitych wrażeń i wzruszeń. Za wywołanie tęsknot za światem, który żyje teraz jedynie w wyobraźni Twórców i ich wrażliwości. Pora by wszystko to przegadać, przeszeptać i pomilczeć”.
Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Raj-Kubat
Obsada: Wiktoria Anioł, Paweł Borszcz, Andrzej Budny, Ewa Duda, Dariusz Dyla, Zuzanna Dyla, Izabella Dziuk-Jaskulska, Aleksander Dziwis, Jagoda Florek, Julia Florek, Tomasz Hadzik, Marzena Halama, Kamil Jaskulski, Anna Kampa, Hanna Kampa, Marcin Kita, Marta Kmieć, Henryk Koczuła, Maria Kubat, Stanisław Kubat, Karol Kukowka, Dawid Król, Wojciech Kryś, Grzegorz Kwas, Oliwia Lech, Mikołaj Marciniak, Eliza Młynarska, Martyna Młynarska-Modlińska, Liliana Potempa, Agnieszka Raj-Kubat, Marek Sklarczyk, Sebastian Skubała, Magdalena Stemarowicz, Sabina Stróżyk, Andrzej Szatan, Jadwiga Walocha.
Asystent producenta: Karolina Groblińska
Producent: Agata Woźniak-Rybka Dyrektor MDK
Zdjęcia z premiery >> klik <<
Premiera: 08.04.2018
Spektakl pt.: „Nie taki sam” wyreżyserowała Agnieszka Raj-Kubat. Tym razem autorski scenariusz oparty został na książce „Wautyzmwzięci” Ireneusza Czesława Giminskiego. To historia pewnego dorosłego człowieka, który nie mówiąc prawie nic, chce nam opowiedzieć o sobie… wszystko. A w tej opowieści jesteśmy i my: jego bliscy i dalecy, wszyscy przeciętni i nieprzeciętni. „Nie taki sam” – nowa stylistyka wypowiedzi scenicznej, piękna muzyka na żywo i wzruszająca historia.
Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Raj-Kubat przy współpracy Ewy Gimińskiej, rodzica dorosłej osoby ze spektrum autyzmu
Obsada: Dariusz Dyla, Marta Kmieć, Andrzej Budny, Paweł Borszcz, Danuta Chromiak, Ewa Duda, Izabella Dziuk-Jaskulska, Tomasz Hadzik, Marzena Halama, Anna Kampa,Henryk Koczuła, Dawid Król, Weronika Król-Ferdynus, Karol Kukowka, Mikołaj Marciniak, Eliza Młynarska, Martyna Młynarska-Modlińska, Piotr Pasiak, Krystyna Podleśka, Liliana Potempa, Jadwiga Walocha, Sabina Stróżyk, Andrzej Szatan, Bogusława Węgrzyn
Grautyzm Band: Mateusz Dudek, Marcin Kita, Wojciech Kryś, Jakub Osuchowski, Marek Sklarczyk
Przygotowanie wokalne: Katarzyna Suchara
Inspicjent: Marzena Halama
Realizacja świateł: Mariusz Klama
Obsługa sceny: Sławomir Jureczko
Oprawa plastyczna i efekty multimedialne: Monika Klimza- Gryc
Asystent producenta: Karolina Groblińska
Producent: Agata Woźniak-Rybka Dyrektor MDK
Zdjęcia z premiery >> klik <<
Premiera: 26.04.2017
Zarzewiem nowego wzruszającego spektaklu Teatru po Pracy stała się przepiękna i jakże wymowna piosenka Krystyny Prońko „Psalm stojących w kolejce”. Z tej inspiracji powstał autorski scenariusz wykorzystujący mocne w wymowie słowa poetów i pisarzy. Pojawi się między innymi: ksiądz Jan Twardowski, Francois Rabelais, Maria Dąbrowska, Krystyna Miłobędzka, Muriel Rukeyser.
„Kolejka” w przedstawieniu potraktowana jest jako metafora. W końcu każdy z nas stoi w jakiejś kolejce. Stoimy, bo pragniemy, bo chcemy, bo marzymy, bo dążymy, bo się nie godzimy. W kolejce życia stoimy prosząc, czekając, nienawidząc, udowadniając tym samym, że charakter zawartych w spektaklu piosenek i tekstów ma wymiar ponadczasowy.
Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Raj-Kubat
Obsada: Andrzej Budny, Danuta Chromiak, Sławomir Domański, Ewa Duda, Darek Dyla, Małgorzata Frankowska, Karolina Grudzińska, Tomasz Hadzik, Marzena Halama, Adrian Huber, Izabella Dziuk-Jaskulska, Anna Kampa, Marta Kmieć, Henryk Koczuła, Edyta Kolanowska-Soja, Artur Koralewicz, Weronika Król-Ferdynus, Karol Kukowka, Martyna Młynarska-Modlińska, Piotr Pasiak, Wiktoria Pawelec, Krystyna Podleśka, Sabina Stróżyk, Andrzej Szatan, Jadwiga Walocha, Bogusława Węgrzyn
Gościnnie: młodzieżowa sekcja teatralna
Queue Band: Mateusz Dudek – saksofon, Marcin Kita – perkusja, Marcin Kopyciok – gitara, Wojciech Kryś – instrumenty klawiszowe, Jakub Osuchowski – kontrabas
Inspicjent: Marta Kmieć
Przygotowanie wokalne: Karolina Wieczorek, Katarzyna Suchara
Efekty multimedialne: Czesława Włuka
Realizacja świateł: Mariusz Klama
Obsługa sceny: Sławomir Jureczko
Asystent producenta: Karolina Groblińska
Producent: Agata Woźniak-Rybka Dyrektor MDK
Zdjęcia z premiery >> klik <<
Premiera: 09.03.2016
Na podstawie „Kopciuszka” Jana Brzechwy powstało współczesne, tryskające humorem przedstawienie, dla publiczności w każdym wieku. „W znane nam wszystkim postaci tchnęliśmy nowe życie, trafiając w zbiorowe marzenia o wspaniałym księciu” – mówi o spektaklu scenarzystka i reżyser Agnieszka Raj-Kubat.
Inscenizacja: Agnieszka Raj-Kubat.
Obsada: Andrzej Budny, Danuta Chromiak, Sławomir Domański, Małgorzata Frankowska, Karina Gatner, Tomasz Hadzik, Marzena Halama, Dawid Haltof, Adrian Huber, Izabella Dziuk-Jaskulska, Marta Kmieć, Henryk Koczuła, Edyta Kolanowska-Soja, Artur Koralewicz, Weronika Król-Ferdynus, Dawid Melich, Martyna Młynarska-Modlińska, Piotr Pasiak, Krystyna Podleśka, Daniel Poloczek, Magdalena Słota, Sabina Stróżyk, Andrzej Szatan, Anna Trzepizur, Jadwiga Walocha, Bogusława Węgrzyn, Maja Wojsa
Zespół muzyczny „Pantoflarze”: Marcin Kita – instrumenty perkusyjne, Wojciech Kryś – fortepian, Leszek Olczyk – saksofon, Jakub Osuchowski – kontrabas, gitara basowa, Marek Sklarczyk – gitara elektryczna
Inspicjent: Anna Trzepizur
Pracownia plastyczna: Monika Klimza-Gryc
Korepetycje muzyczne: Karolina Wieczorek
Realizacja świateł: Mariusz Klama
Asystent producenta: Karolina Groblińska
Producent: Agata Woźniak-Rybka Dyrektor MDK
Zdjęcia z premiery >> klik <<
Premiera: 22.04.2015
Spektakl „misja.kobieta” z przymrużeniem oka ukazuje różne oblicza kobiet. Jego uzupełnieniem były piosenki wykonywane przez aktorów, przy akompaniamencie współpracującego od początku z naszym teatrem zespołu.
Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Raj-Kubat
Obsada: Sławomir Domański, Małgorzata Frankowska, Karina Gatner, Dawid Haltof, Adrian Huber, Izabella Dziuk-Jaskulska, Mariusz Jakubowski, Marta Kmieć, Edyta Kolanowska-Soja, Artur Koralewicz, Piotr Pasiak, Krystyna Podleśka, Dawid Poloczek, Anna Trzepizur, Jadwiga Walocha, Bogusława Węgrzyn, Maja Wojsa
Zespół Lodołamacze serc: Marcin Kita – instrumenty perkusyjne, Wojciech Kryś – fortepian, Leszek Olczyk – instrumenty dęte, Jakub Osuchowski – kontrabas, Marek Sklarczyk – gitara
Inspicjent: Karolina Groblińska
Realizacja światła i dźwięku: Mariusz Klama
Scenografia i pracownia plastyczna: Monika Klimza-Gryc
Obsługa sceny: Henryk Koczuła
Producent: Agata Woźniak-Rybka Dyrektor MDK
Zdjęcia z premiery >> klik <<
Premiera: 30.04.2014
„Pamiętnik Sary” to spektakl niosący w swej wymowie ogrom życiowych refleksji. Główni bohaterowie, ona – Sara, Żydówka i on – Janusz, Polak potrzebują siebie i nie potrafią bez siebie żyć. Łączy ich elektryzujące, przeszywające uczucie. Żyją razem, budzą się i zasypiają. A w tle toczy się walka na śmierć i życie. To także, a może przede wszystkim, dramat kobiety, która kocha ponad wszystko.
Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Raj-Kubat
Obsada: Sławomir Domański, Małgorzata Frankowska, Karina Gatner, Dawid Haltof, Adrian Huber, Izabella Dziuk-Jaskulska, Marta Kmieć, Edyta Kolanowska-Soja, Piotr Pasiak, Krystyna Podleśka, Daniel Poloczek, Anna Trzepizur, Jadwiga Walocha, Bogusława Węgrzyn, Maja Wojsa
Gościnnie: Agnieszka Raj-Kubat, Grzegorz Kwas, Maja Soja, Urszula Soja.
Dobór repertuaru: Wojciech Kryś
Klezmer Band: Marcin Kita – instrumenty perkusyjne, Wojciech Kryś – fortepian, Leszek Olczyk – instrumenty dęte, Jakub Osuchowski – kontrabas, Marek Sklarczyk – gitara
Przygotowanie chóru: Stefania Biela
Chór Tamar: Joanna Brol, Maria Fonfara, Ewa Gromkowska, Bogna Konfisz, Benedykt Majer, Jadwiga Puchała, Dominika Sowa, Andrzej Szatan, Urszula Szatan
Inspicjent: Karolina Groblińska
Realizacja światła i dźwięku: Mariusz Klama
Scenografia i pracownia plastyczna: Barbara Jaźwińska
Obsługa sceny: Henryk Koczuła, Sławomir Jureczko
Producent: Agata Woźniak-Rybka Dyrektor MDK
Zdjęcia z premiery >> klik <<
Premiera: 09.05.2014
„Francik sie żyni” to pierwsze premierowe przedstawienie „Teatru po pracy”. Komedia, opowieść o Ślązaku i Gorolce. Czy taki związek ma szanse? Jak rożnice kulturowe zagrają w czasie wesela?
Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Raj-Kubat
Obsada: Sławomir Domański, Szymon Dziembała, Małgorzata Frankowska, Mateusz Fuchs, Adrian Huber, Izabella Dziuk-Jaskulska, Marta Kmieć, Teresa Kompała, Piotr Pasiak, Krystyna Podleśka, Daniel Poloczek, Zbigniew Seniów, Danuta Słota, Magdalena Słota, Edyta Kolanowska-Soja, Anna Trzepizur, Jadwiga Walocha, Bogusława Węgrzyn
Francikowy Band: Marcin Kita – instrumenty perkusyjne, Wojciech Kryś – fortepian, Leszek Olczyk – instrumenty dęte, Jakub Osuchowski – kontrabas
Inspicjent: Karolina Groblińska
Realizacja światła i dźwięku: Mariusz Klama
Scenografia i pracownia plastyczna: Barbara Jaźwińska, Natalia Pisarek
Obsługa sceny: Henryk Koczuła
Producent: Agata Woźniak-Rybka Dyrektor MDK
Zdjęcia z premiery >> klik <<