„Miasto moje” – piękny, metaforyczny spektakl o Lublińcu

Cóż to był za spektakl! „?????? ????” oczarowało publiczność licznie zgromadzoną wczoraj na Rynku Miejskim. Wystąpili aktorzy TEATR PO PRACY i Młodzieżowej Sekcji Teatralnej MDK. Za pomocą języka teatru i metafory opowiadali historię Lublińca, która stanowiła pretekst do stawiania sobie pytań o to kim jesteśmy my, mieszkańcy miasta? Gościnnie wystąpiła również Formacja Tańca Współczesnego LARUM z Olesna.

Widowisko wzbudziło wiele emocji i skłaniało do refleksji. Aktorzy zaśpiewali wiele wzruszających utworów, a muzycznie towarzyszyła im Kapela Loben. Nie zabrakło teatru formy, który reżyserka, Agnieszka Raj-Kubat, lubi wplatać w swoje spektakle. Na zakończenie spektaklu zabrzmiała piosenka Natalii Lubrano ?????? ?? ??????, ale nie we Wrocławiu, ale oczywiście w Lublińcu. Słowa do ostatniej zwrotki ułożyła Katarzyna Suchara. Wraz z piosenką wzniósł się kolorowy dym, a w niebo poszybowały równie barwne balony.

Był to pierwszy plenerowy, metaforyczny spektakl o Lublińcu. Odegrany w sercu naszego miasta – na Rynku Miejskim – stanowi wyjątkowe upamiętnienie obchodzonego w tym roku jubileuszu 750-????? ??????́??.

Gratulujemy wspaniałego widowiska aktorom Teatru po Pracy, Młodzieżowej Sekcji Teatralnej MDK, Kapeli Loben i autorce, Agnieszce Raj-Kubat. Byliście wszyscy wspaniali. Dziewczyny z Olesna pięknie zatańczyły.

Dziękujemy za pracę osób zaangażowanych w przygotowanie spektaklu, zwłaszcza Katarzynie Sucharze i Karolinie Wieczorek, które odpowiadają za stronę wokalną. Łukaszowi Kędzi za realizację dźwięku, a także Szymonowi Michlewiczowi- Sowie, który pracował nad ruchem scenicznym i Monice Klimzie-Gryc za piękną scenografię.

Spektakl „?????? ????” na długo zapadnie nam w pamięć. Brawa!

Zobaczcie zdjęcia Atelier – studio fotografii w naszej fotogalerii