10 listopada obchodzimy Dzień Jeża

10 listopada obchodzimy Dzień Jeża. Z tej okazji w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu przygotowano kreatywne paczki z materiałami do wykonania własnego wełnianego jeża.

To już kolejny raz, kiedy właśnie w ten sposób MDK świętuje Światowy Dzień Jeża. W zeszłym roku paczki zostały ukryte w różnych miejscach Lublińca. Mieszkańcy znaleźli je bardzo szybko i chętnie dzielili się wykonanymi pracami w mediach społecznościowych. Ich zadaniem było zbudowanie domku dla jeża. W tym roku MDK zachęcił ich do przygotowania wełnianego jeża z włóczki. Taki breloczek można przypiąć do torebki lub kluczy, by pamiętać o ochronie tych sympatycznych zwierząt, które właśnie teraz wędrują w poszukiwaniu schronienia.

Pracownicy Miejskiego Domu Kultury o godz. 15.00 wyruszyli na miasto, by rozdawać kreatywne paczki. Wśród nich była również dyrektor MDK, Agata Woźniak-Rybka, która z uśmiechem witała każdego, kto postanowił wziąć udział w kreatywnej zabawie. Już po chwili wszystkie paczki rozeszły się jak świeże bułeczki. Dla tych, którzy odrobinę się spóźnili, MDK przygotował szablon do wykonania wełnianego jeża w domu. Został on zamieszczony na fanpage’u MDK w komentarzu pod postem, który pojawił się 10 listopada rano, a także na stronie www.mdk.lubliniec.pl w zakładce „Newsy”. Wystarczy wyciąć schemat jeża i nakleić go na tekturę, a następnie postępować zgodnie z instrukcją. W tym zadaniu niezbędna będzie włóczka.

Lublińczanie kochają kreatywne paczki. Świadczą o tym komentarze na Facebooku i Instagramie: „Cudowny pomysł. Gratuluję!” – pisze pani Mariola. „Super inicjatywa!” – dodaje pani Klaudia. Pamiętajcie, 10 listopada obchodzimy Dzień Jeża i mamy nadzieję, że za rok będziemy obchodzić go równie kreatywnie.

Zapraszamy do galerii zdjęć pod tym linkiem