Znaleźli wiele powodów, by pokochać Lubliniec!

„12 powodów, by pokochać Lubliniec” - rozdanie nagród16 grudnia w Miejskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie zabawy „12 powodów, by pokochać Lubliniec”. Uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplom, a także mogli wziąć udział w świątecznych warsztatach rodzinnych.

„12 powodów, by pokochać Lubliniec” to zabawa stworzona przez Miejski Dom Kultury z okazji jubileuszu 750-lecia Lublińca. Przez dwanaście miesięcy na stronie internetowej MDK oraz Facebooku pojawiała się zagadka związana z jednym miejscem w Lublińcu. Zadaniem uczestników było odgadnięcie, o jakim miejscu mówi wierszyk, a następnie udanie się w nie i utrwalenie tej chwili na fotografii. Kolejny krok stanowiły odwiedziny Galerii pod Glinianym Aniołem. Tam otrzymywali naklejkę, jako dowód zaliczenia zadania. Dzięki zabawie „12 powodów, by pokochać Lubliniec” Lublińczanie mogli jeszcze bardziej poznawać swoje miasto i okrywać ciekawe w nim miejsca.

Wytrwali do końca

16 grudnia w Miejskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie zabawy, które przyniosło wiele radości uczestnikom. Na wytrwałych, którzy zebrali wszystkie naklejki, czekały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Uczestników powitała Karolina Groblińska-Kandora, kierownik działu organizacji imprez w MDK.

– Serdecznie witamy w tym przedświątecznym czasie na finale naszej zabawy „12 powodów, by pokochać Lubliniec”, która została przygotowana przez Miejski Dom Kultury z okazji 750-lecia naszego miasta. Cieszymy się, że tak liczna grupa wzięła w niej udział. Brawo dla Was wszystkich, że wytrwaliście te dwanaście miesięcy i udało się Wam zebrać wszystkie pieczątki, które dają dzisiaj prawo do odebrania niespodzianek związanych z jubileuszem Lublińca. Wy tak jak i my kochacie Lubliniec – powiedziała.

„12 powodów, by pokochać Lubliniec” - warsztatyWarsztaty na deser

Uczestnicy zabawy wzięli również udział w warsztatach rodzinnych z Moniką Klimzą-Gryc. Za pomocą farby i kolorowych flamastrów ozdabiali drewniane figurki w kształcie reniferów i choinek, które ubogacą ich domową, świąteczna dekorację.

Lublińczanie, którzy wzięli udział w zabawie, zgodnie podkreślali, że był to fantastyczny czas poszukiwań.  A co najważniejsze znaleźli wiele kolejnych powodów, by pokochać Lubliniec.

– Zabawa bardzo spodobała się dzieciom. Miejsca zgadywały praktycznie same. Trochę podpowiadaliśmy im przy siłowni na Droniowiczkach oraz Sanktuarium Edyty Stein. Co miesiąc czekały na zagadkę i pytały o nią, czy już jest. Dzięki zabawie planowaliśmy, kiedy udamy się w dane miejsce, którego bez niej raczej byśmy nie odwiedzili – powiedziała mama Alicji i Michała.

– Poznaliśmy wiele, ciekawych miejsc w Lublińcu. Mieliśmy dodatkowy powód, by wyjść z domu i obejrzeć je z bliska. Często zastanawialiśmy się, czy idziemy we właściwe miejsce. Czas leciał nam bardzo szybko, od zagadki do zagadki. Zawsze śledzimy stronę Miejskiego Domu Kultury, aby brać udział w przygotowanych propozycjach. Lubimy paczki kreatywne, różnego rodzaju warsztaty, bo możemy wówczas wspólnie spędzić czas – dodała mama Oskara.

W 2023 roku Miejski Dom Kultury będzie obchodził jubileusz 60-lecia. Mieszkańcy mogą zatem liczyć na wiele nowych propozycji. Szczegóły już wkrótce.

Do zobaczenia na kolejnych grach i zabawach z MDK.

Zapraszamy do fotogalerii pod tym linkiem