Zapraszamy na lubliniecki rynek na spektakl „Alejchem Szalom”

Już dziś o godz. 20.00 na Rynku Miejskim zobaczycie plenerowy spektakl „Alejchem Szalom”.

Przepiękna opowieść o żydowskiej rodzinie z muzyką na żywo. Spektakl nawiązuje do życiorysu Edyty Stein, patronki Lublińca. W tym roku obchodzimy 80. rocznicę jej śmierci.

Wystąpią aktorzy Teatru po Pracy oraz Młodzieżowej Sceny Teatralnej. Autorem scenariusza i reżyserem sztuki jest Agnieszka Raj-Kubat, która także zagra jedną z ról. Towarzyszyć jej będzie także Krzysztof Korzeniowski, aktor związany z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu.

12 sierpnia, godz. 20.00, Rynek Miejski w Lublińcu.

A już 14 sierpnia zapraszamy do Wrocławia. Spektakl odbędzie się o godz. 20.00 na zabytkowym osiedlu Archicom: Browary Wrocławskie, przy ul. Jedności Narodowej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje. Edycja 2022”.