Zapraszamy do oglądania wystawy: „Bo świat nie jest czarno-biały…”

5 stycznia w holu Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy Barbary Będkowskiej: „Bo świat nie jest czarno-biały…”, w którym wzięli udział: Edward Maniura, burmistrz miasta Lublińca, Anna Jonczyk-Drzymała, zastępca burmistrza miasta Lublińca, Stanisław Kowalczyk, przewodniczący Lublinieckiej Rady Kultur, Adam Richter, przewodniczący Komisji Oświaty, Sportu, Kultury i Turystyki. Nie zabrakło również przyjaciół i bliskich samej autorki, a także amatorów sztuki.

– To pierwsze wydarzenie kulturalne w jubileuszowym 2022 roku i pierwszy wernisaż Pani Barbary Będkowskiej, która postanowiła rozwijać swoje pasje na emeryturze. Dziękuję Pani Basi, że zaprosiła nas do swojego pięknego, kolorowego świata – powiedziała Agata Woźniak-Rybka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, witając zgromadzonych gości.

Wernisaż wystawy Barbary Będkowskiej: „Bo świat nie jest czarno-biały…” otwiera nowy kulturalny rok związany z obchodami 750-lecia istnienia Lublińca, w którym pragniemy przybliżać sylwetki artystów urodzonych w naszym mieście.

Barbara Będkowska, na co dzień szczęśliwa żona, mama i babcia, swoją przygodę z malowaniem zaczęła dwa lata temu. Jak sama mówi, inspiruje ją to, co widzi, a są to kolory. Większość obrazów wykonuje za pomocą farby akrylowej, ale są też takie malowane farbą olejną. Oprócz pędzla chętnie sięga po gąbkę czy szpachlę. Ciekawą techniką malarską, jakiej ostatnio używa, jest technika pouringu, czyli tzw. malarstwo intuicyjne. Dzięki niej każdy namalowany obraz to niepowtarzalne dzieło. Chętnie sięga po abstrakcję i do malarstwa emocjonalnego.

Pasja malarki do kolorów, przyrody i żeglugi odbija się w jej twórczości. Wśród obrazów możemy podziwiać te, które są związane z Lublińcem: Bulwar Europejski w jesiennej odsłonie i Kanał Grunwaldzki okryty zimową szatą.

Wystawę można zobaczyć w holu Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu do końca lutego.