Zabrali nas na ,,Broadway’’ czyli zjawiskowa Rewia Musicalowa

W zimowy wieczór 19 stycznia w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Lubliniec miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Rewia taneczna ,,Broadway Show’’ porwała publiczność i zaskoczyła zgromadzonych widzów. Piękne stroje i dekoracje sceniczne, zróżnicowany repertuar, niesamowite głosy solistów, a także pełne finezji i ekspresji układy taneczne sprawiły, że widowisko to na długo zostanie w pamięci.

Artyści Rewii Musicalowej ,,The Broadway Show''Występ rozpoczął się przywitaniem z publicznością i zachęceniem do wspólnej zabawy. W czwartkowy wieczór na scenie razem z Nairą Ayvazayn z Teatru Muzycznego Orpheum zaprezentowali się także fantastyczni soliści: Agnieszka Bieńkowska, Beata Deutschmann, Anna Jakiesz-Błasiak i Mikołaj Miko Król. Razem z nimi na szczudłach tańczyli Mariola i Marcin Włosińscy z Grupy Artystycznej Galimatias oraz tancerki ze Szkoły Tańca Ramada w Opolu.

Pierwszym utworem był pochodzący z musicalu ,,Chicago’’ wprowadzający broadwayowski klimat ,,All that jazz’’.  W utworze ,,Hijo de la luna’’ mogliśmy usłyszeć popis umiejętności wokalnych  Nairy Ayvazayn. Zachwyciła ona swoim wykonaniem wszystkich zgromadzonych na sali. Występ szczudlarzy do piosenki ,,Alegria’’ był niesamowity. Ich taniec zapierał wszystkim dech w piersiach, pełen był romantyzmu i emocji. Pokazywał też jak wielkie zaufanie muszą mieć wobec siebie partnerujący w tej sztuce. Każdy ruch był tutaj precyzyjny i zsynchronizowany. Agnieszka Bieńkowska oczarowała wszystkich wykonaniem piosenki ,,Diamonds are a girl’s best friends’’ wcielając się w legendarną Marilyn Monroe. Wyjątkowo ożywiła tym publiczność na sali, bawiąc widzów swoją interpretacją utworu.

W piosence z musicalu ,,Les Mirables. Nędznicy’’ zaprezentowała się Beata Deutschmann. Mikołaj Miko Król wykonał utwory takie jak ,,Belle’’ z ,,Dzwonnika z Notre Dame’’, ,,New York, New York’’ i ,,Roxanne’’. Dodatkowo razem w duecie z Nairą Ayvazayn przenieśli widzów do znanego i cenionego musicalu jakim jest ,,Upiór w Operze’’. Anna Jakiesz-Błasiak w śpiewanym przez Lize Minneli utworze ,,Mein Herr’’ udowodniła, że mimo swojej subtelności i pięknego głosu, jest też świetną aktorką. Dopełnieniem wokalnych popisów były choreografie i układy taneczne zaprezentowane przez uczennice Szkoły Tańca Ramada w Opolu.

Cały występ pełen był pasji, namiętności i miłości. Chwilami artyści balansowali na granicy elegancji i erotyzmu. Wszystko jednak składało się w spójną całość.  Gratulujemy!

Zobaczcie galerię zdjęć

Fot. Iwona Filipowicz