Wernisaż wystawy Moniki Kuboś ,,to tutaj…”

Marzec w Miejskim Domu Kultury rozpoczął się wyjątkowym wydarzeniem. 1 marca 2023 roku odbył się wernisaż wystawy fotografii Moniki Kuboś pt. ,,to tutaj…’’. Wystawę można będzie oglądać w holu MDK Lubliniec do końca marca.

Monika Kuboś to wyjątkowa mieszkanka zielonego zakątku Śląska – Lublińca. Od 26 lutego 2021 roku należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Na swoim koncie ma wystawy zbiorowe i indywidualne. Jest laureatką Nagrody Burmistrza Miasta Lublińca w dziedzinie kultury. Aparat fotograficzny służył Monice do zapamiętywania ludzi i emocji od kiedy była nastolatką. Z upływem czasu fotografia stała się dla niej wewnętrznym okiem, które pozwala mocniej odczuwać i lepiej rozumieć otaczający świat.

Monika Kuboś opowiadając o tym jak powstały fotografie, z których składa się wystawa podkreśliła, że ,,to tutaj w Lublińcu doświadcza tego, co najważniejsze’’. Część zdjęć  została wykonana w Lasach Lublinieckich w czasie lockdownu, wywołanego pandemią koronawirusa. Symbolizowały one samotność, odizolowanie i strach, z jakim wszyscy się w tamtym czasie zmagaliśmy. Nie zabrakło również prywatnych ujęć takich jak trzymana przez artystkę opaska, którą jej synek miał założoną w szpitalu po urodzeniu, spacer po lublinieckim rynku czy miłe momenty w domowym zaciszu.

Wielu chętnych zjawiło się aby zobaczyć prace artystki. W wernisażu wzięli udział Burmistrz Miasta Lublińca Edward Maniura oraz Zastępca Burmistrza Miasta Lublińca Anna Jonczyk-Drzymała. Dyrektor MDK Agata Woźniak- Rybka powitała gości i przedstawiła sylwetkę artystki: ,,Obserwuję prace Moniki Kuboś prezentowane w mediach społecznościowych i bardzo cieszy mnie jej rozwój i to, że bohaterka dzisiejszego wernisażu została przyjęta w poczet Związku Polskich Artystów Fotografików. Miejski Dom Kultury świętuje w tym roku swoje 60. urodziny pod hasłem: „Kultura na zdrowie”, a takie chwile jak ta – obcowania ze sztuką – wpływają na nas bardzo pozytywnie. Pięknie gratuluję wystawy.” Do zobaczenia wystawy w holu Miejskiego Domu Kultury serdecznie zapraszamy.

Zobaczcie fotorelację Hol Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, wernisaż wystawy Moniki Kuboś ,,to tutaj...''