Wakacyjne projekty, wakacyjne warsztaty – to już koniec!

Wydawać by się mogło, że dopiero co Miejski Dom Kultury w Lublińcu ogłaszał zapisy na pierwsze rodzinne warsztaty i plan wakacyjnych zajęć dla dzieci. Tymczasem… wakacje 2020 mijają bezpowrotnie! Zostaną po nich jednak artystyczne wspomnienia i dzieła. Czas na podsumowanie!

Rodzinne niedziele – z warsztatami i muzyką

W niedzielę 30 sierpnia odbyły się ostatnie warsztaty rodzinne. Tradycyjnie każda rodzina pracowała przy swoim stole, w odpowiedniej odległości. Co powstało w trakcie warsztatów? Praktyczne organizery do powieszenia na ścianie. U progu roku szkolnego, nowych obowiązków – to całkiem dobra pomoc w ułożeniu wszelkich zadań, co potwierdzali uczestnicy warsztatów.

Kilka chwil po twórczej pracy – uczestnicy, wielbiciele muzyki, mogli się zrelaksować na koncercie. Zespół Campagnosa, tworzony przez artystów z Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej, zagrał najpopularniejsze polskie przeboje w swoich aranżacjach. Koncert był kolejnym z cyklu „Muzyczny wieczór w Galerii pod Glinianym Aniołem”. Kolejne wydarzenie z tego cyklu

już 19 września – wówczas dobrymi dźwiękami podzieli się zespół Gospelsi. Więcej informacji już wkrótce.

Wakacje wARTe uwagi – tygodnie twórczej pracy

W tym roku, żeby zrealizować wakacyjne artystyczne zajęcia Miejski Dom Kultury zmienił nieco ich formułę. Zamiast kilku propozycji na każdy dzień – wprowadzone zostały działania projektowe. Przez tydzień stała grupa dzieci pracowała w obszarze jednej ze sztuk. Powstały małe teatralne etiudy, animacje, graficzne projekty, piosenki, film, układ taneczny, instalacja artystyczna. Każdy projekt w jakiś sposób zostaje z twórcami i odbiorcami – czy to jako film, czy nagranie, czy ciesząca oko dekoracja.

Z wakacyjnych zajęć skorzystało aż 120 dzieci. I choć momentami było niekomfortowo – bo maseczki, bo dezynfekcja, bo dystans – razem udało  się stworzyć niejedno dzieło. Nie ma wątpliwości, że tegoroczne wakacje to nie tylko rozwijanie talentu czy wyobraźni, ale też szkoła dbania o drugiego człowieka.