,,Wakacje w Halce’’- do tańca i nie tylko porwały folkowe klimaty

Lato w pełni. Choć upalne pogody dają się mocno we znaki to nie oznacza to, że trzeba siedzieć tylko w domu i narzekać na nudę. Uczestnicy zajęć w ramach programu ,,Wakacje z MDK – Kultura na zdrowie’’, które odbywały się od 10 do 14 lipca 2023 wspaniale bawili się w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca ,,Halka’’ przy ulicy Stalmacha 12.

Wynikiem wspólnych spotkań są własnoręcznie wykonane galandy śląskie, czyli ślaskie wianki ludowe. Uczestnicy pod czujnym okiem instruktorów Moniki Klimzy-Gryc i Krystiana Olszowskiego wykonali wszystkie elementy wianka. Stworzyli kwiatki z bibuły i odbili własny, kolorowy wzór na szlajfce, którą doczepili do wianka. Całość prezentowała się naprawdę okazale i bardzo kolorowo. Ponadto podczas wspólnie spędzonych chwil dzieci mogły zobaczyć i przymierzyć stroje ludowe, o których instruktor opowiedział wiele ciekawostek. Uczestnicy śpiewali, tańczyli i bawili się. Wszystkim tym aktywnościom towarzyszyły rytmy ludowych melodii. Dzieci poznały podstawowe kroki śląskich tańców – trojaka i zwodzonego. Nie zabrakło również zabaw z regionu Beskidu Śląskiego i Mazowsza.

Na koniec warsztatów uczestnicy nauczyli się wykonywać krakowskie hołubce, aby radośnie zakończyć kolejny tydzień ,,Wakacji z MDK – Kultura na zdrowie”. To był czas pełen pozytywnych wibracji i wesołej zabawy!

Zobaczcie fotorelację

Grupka dzieci w kolorowych kwiecistych wiankach razem z instruktorem Krystianem Olszowskim