Tegoroczna odsłona Święta Młodej Sztuki

Tłumy to mało powiedziane! 24 maja 2023 roku otwarcie wystawy z okazji Święta Młodej Sztuki przyciągnęło sporą ilość osób, które chciały zobaczyć prace artystów sekcji plastycznych MDK Lubliniec. A było co oglądać!

Dzieci i młodzież specjalnie z tej okazji przygotowały obrazy inspirowane twórczością Tadeusza Makowskiego, Stanisława Wyspiańskiego, Olga Boznańskiej i Tamary Łempickiej. Prace zapierały dech w piersiach! Bogata paleta barw i kolorów, ale przede wszystkim talent młodych artystów zachwyciły zgromadzonych dzisiaj w holu MDK Lubliniec.

,,Cieszymy się, że mogliśmy Was wszystkich zobaczyć. Artyści tacy jak muzycy, aktorzy i tancerze często są podziwiani na scenie, natomiast osoby pracujące na warsztatach, tworzące obrazy i inne rękodzielnicze dzieła, nie zawsze mają ku temu okazję. Dlatego dzisiejszy wieczór jest tak bardzo wyjątkowy.’’- zauważyła Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Agata Woźniak-Rybka.

Gratulujemy serdecznie uczestnikom sekcji plastycznych sukcesów, które tak licznie osiągają w konkursach. Wasze prace są naprawdę wyjątkowe i piękne. Ogromne podziękowanie dla instruktorek: Anny Bałdygi, Ewy Chrobok, Natalii Denysiuk i Marzeny Zając za zaangażowanie i pasję, którą zarażają młodzież. To dzięki Wam sekcje plastyczne i rękodzielnicze tak prężnie działają. Ten wieczór był pełen miłych chwil. Oprócz pięknych prac, które można było podziwiać, uczestnicy otrzymali z rąk instruktorek oraz dyrektor MDK dyplomy oraz słodkie upominki.  Wystawę w holu Miejskiego Domu Kultury można zobaczyć przez najbliższe dwa miesiące, serdecznie zapraszamy!

Ludzie oglądają w holu MDK Lubliniec obrazy w antyramach Zobaczcie fotorelację