Spektakl z okazji 25-lecia DPS „Zameczek”

DPD ZameczekMDK gościł dziś niezwykłe, radosne osoby z Domu Pomocy Społecznej „Zameczek”, który obchodzi Jubileusz 25-lecia powstania! Zebranych gości powitała Agnieszka Raj-Kubat fragmentem powieści „Noce i dnie” Marii Dąbrowskiej.

Przez 25 lat DPS „Zameczek” był filarem wsparcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie. Dbał o ich rozwój i integrację z lubliniecką społecznością. Stworzył dla nich dom, w którym mogą czuć się bezpiecznie.

– „Zameczek” sprawia, że niepełnosprawni ludzie mają swoje miejsce na ziemi. To miejsce spokoju i szczęścia, gdzie wszyscy darzą się wzajemnym szacunkiem i miłością – powiedziała Agnieszka Raj-Kubat.

Podczas uroczystej gali podopieczni DPS „Zameczek” wystąpili w spektaklu zatytułowanym „Wędrówka”. Towarzyszyli im: gitarzysta Marek Sklarczyk oraz Iwona Nowogrodzka z Teatru po Pracy. Spektakl stworzyła Agnieszka Raj-Kubat przy współpracy z instruktorkami terapii zajęciowej: Agnieszką Wachowską i Kariną Czarnecką

Gratulujemy pani dyrektor, Wiesławie Dudek, wszystkim pracownikom oraz wychowankom DPS „Zameczek” tak znakomitego jubileuszu!