Spektakl ,,Nie taki sam’’ w wykonaniu Teatru Po Pracy podczas tegorocznego Twoje TAK ma ZNACZENIE

Ta sobota była naprawdę udana. Oprócz pięknej słonecznej pogody, która dopisywała cały dzień  27 maja 2023 roku na skwerze przed Miejskim Domem Kultury w Lublińcu oraz w holu MDKu odbyła się 8 kampania Twoje TAK ma ZNACZENIE. Przyciągnęła sporo chętnych, którzy skorzystali z darmowych badań profilaktycznych. Zwieńczeniem wydarzenia była finałowa gala, która pełna była wzruszających momentów.

Na scenie MDK Lubliniec podczas gali pojawili się również aktorzy Teatru Po Pracy. Zaprezentowali się w spektaklu ,,Nie taki sam’’ wyreżyserowanym przez Agnieszkę Raj-Kubat i opartym o jej scenariusz. Zachwycił on publiczność zgromadzoną tego wieczoru na sali widowiskowej. Owacje na stojąco! Brawom nie było końca! Spektakl poruszał trudną tematykę, jaką jest autyzm. To choroba, która przez tak wielu jeszcze wciąż nie jest zrozumiana… Autorski scenariusz oparty został na książce „Wautyzmwzięci” Ireneusza Czesława Gimińskiego, ojca dorosłego syna zmagającego się ze spektrum autyzmu. To bardzo wzruszający i osobisty spektakl, który powinien zobaczyć każdy, bez względu na wiek, płeć czy kolor skóry. Wspaniała gra aktorska, cudowna muzyka i śpiew na żywo. Ogromne gratulacje dla reżyser spektaklu i aktorów, którzy zachwycili i wzruszyli publiczność. Jesteście niesamowici, naprawdę macie ogromny talent! Gościnnie razem z lublinieckim teatrem wystąpili zaproszeni goście Tomasz Ciachorowski, Monika Urlik i Anna Świątczak. Podczas wydarzenia akompaniowali Marcin Kita na perkusji, Wojciech Kryś na pianinie, Marek Sklarczyk na gitarze elektrycznej, Magdalena Stemarowicz na skrzypcach i Michał Szybka na gitarze basowej.

To była cudowna słoneczna sobota! Cudowna nie tylko ze względu na pogodę, ale przede wszystkim dzięki temu, że tak ważne kwestie zostały poruszone tego dnia. Kochani badajmy się! To naprawdę nie boli. W myśl znanej łacińskiej zasady ,,Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Bądźmy również dostępni wobec innych, każdy z nas może inaczej odbierać myśli, słowa, uczucia… Bądźmy otwarci na każdego człowieka, wszystkim należy się szacunek i akceptacja.

Aktorzy ,,Teatr Po Pracy'' na scenie na sali widowiskowej