Śmiech, zabawa i zdrowa rywalizacja – emocjonujący festyn z MDK

24 lipca 2022 skwer im. gen. Wł. Sikorskiego zamienił się w pole do gry. „Lublinieckie rozgrywki rodzinne” wciągnęły zarówno małych jak i dużych mieszkańców Lublińca.

Gry, konkurencje, quizy i atrakcje dla dzieci przygotowane przez Miejski Dom Kultury w Lublińcu nadały niedzielnemu popołudniu wyjątkowego charakteru. Festyn stanowił doskonałą okazję do wspólnego spędzenia czasu i pielęgnowania relacji rodzinnych. Wydarzenie miało również na celu integrację rodzin ukraińskich, które gościmy w naszym rejonie. Wspólna zabawa przełamuje bariery i pozwala nawiązywać przyjaźnie.

Na uczestników czekały różnego rodzaju gry. „Lubliniecki eurobiznes” obfituje w ciekawe zwroty akcji i przede wszystkim zapoznaje z ważnymi miejscami i obiektami w naszym mieście. „Bierki XXL” wymagają odrobiny zręczności, jednak każdy da sobie z nimi radę. „Lublinieckie opowieści” stanowią sprawdzian dla wyobraźni. Gracze losują dziewięć piktogramów i tworzą z nich historie. Wiele z nich związanych jest z Lublińcem. A to za sprawą piktogramów, które zostały umieszczone na dużych kostkach. Wśród nich znalazł się napis „Lubliniec”, „750” i „Lubi mi się tu być”, Władysław Opolski, Zamek Lubliniecki i MDK. Rodzinne rozgrywki sprawiły graczom wiele radości. Najmłodszym najbardziej przypadły do gustu duże kostki.

Emocje budziły również konkurencje. Quiz wiedzy o Lublińcu pozwolił wykazać się znajomością miasta. Inni mogli sprawdzić się w różnego rodzaju zadaniach. Miłośnicy twórczości chętnie brali udział w warsztatach. Nie zabrakło także muzycznych akcentów w wykonaniu wokalistów MDK. Wystąpili Natalia Błaut i Radosław Gembała. By upamiętnić chwile na festynie, można było skorzystać z fotobudki lub zrobić sobie zdjęcie na tle tablicy „750-lecie Lublińca”. Na najmłodszych czekały stoiska z watą cukrową i malowaniem twarzy.

– Festyn to czas odpoczynku i wspólnej zabawy. W tym roku pragnęliśmy włączyć w to wydarzenie ukraińskie rodziny, których nie brakuje w naszej społeczności. Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami to radosne niedzielne popołudnie – napisała Agata Woźniak-Rybka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Daniela Dmitriewa >>tutaj<<