Ruszaj z nami ,,Tropem Dinozaurów’’

Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza do wzięcia udziału w rodzinnej przejażdżce rowerowej ,,Tropem Dinozaurów’’, która odbędzie się 10 sierpnia 2024 roku. Zapisy ruszają w najbliższy poniedziałek 29 lipca pod numerem telefonu 34/351 06 87. Udział w przejażdżce jest bezpłatny.

Start wycieczki zaplanowany jest na godzinę 11:00 ze skweru przed Miejskim Domem Kultury. Podczas trasy zaplanowane jest m.in. wejście do dawnego kamieniołomu na szczycie Lipskiej Górki czy wizyta w Cegielni w Lipiu Śląskim. Rajd poprowadzi doktor Piotr Wojtulek, który opowie nam o geologicznych ciekawostkach naszego regionu. Zakończenie rajdu nastąpi w Muzeum Paleontologicznym w Lisowicach. Powrót do Lublińca około godziny 15:30.

Trasa liczyć będzie około 15 kilometrów. Każdy z uczestników obowiązkowo musi posiadać kask, a rower musi być wyposażony w sprawne światło. Uczestnicy muszą na trasę przygotować sobie również napoje, prowiant oraz podstawowy zestaw naprawczy w przypadku ewentualnych problemów technicznych z rowerem.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w tej niesamowitej przygodzie! Na wydarzenie zapraszamy serdecznie również obywateli Ukrainy przebywających w Lublińcu.

Regulamin „Rodzinna przejażdżka rowerowa tropem dinozaurów” 2024

Zgoda „Rodzinna przejażdżka rowerowa tropem dinozaurów” 2024