„Razem dla szkoły” – tak pomagają lublińczanie!

Zdjęcie przedstawiające dwie kobiety rozmawiające na scenie w czasie koncertu.3 października to bez wątpienia najgorętszy dzień tej jesieni.  Na skwerze MDK odbył się koncert charytatywny „Razem dla szkoły!”. Uczestników wydarzenia ogrzewało słońce, ale i serca tych, którzy chcieli pomóc Zespołowi Szkół im. Edyty Stein, który ucierpiał w pożarze. Razem udało się zebrać aż 16 722 złote i 71 groszy!

To wydarzenie to doskonały przykład, jak działanie we wspólnej sprawie łączy ludzi. Pomysł na koncert charytatywny powstał tego samego dnia, w którym ucierpiał budynek Zespołu Szkół im. Edyty Stein. Szybko do artystycznego współtworzenia wydarzenia zgłosili się artyści współpracujący z MDK: wokaliści sekcji, Gospelsi, Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z mażoretkami „Szafir”, Teatr po Pracy, a także zespół Burning Flash oraz Duet Romantica.

Do koncertu każdy mógł dołożyć swoją „cegiełkę”. Mieszkańcy, rękodzielnicy, przedsiębiorcy przekazywali fanty na licytację. Pani Ewelina Kukowka zorganizowała pomocowy kiermasz ciast, a uczniowie szkoły razem z rodzicami – również przygotowali kiermasz różności.

Pracownicy szkoły zadbali o wszelkie formalności związane ze zorganizowaniem zbiórki pieniężnej do puszek. Każdy więc, kto tego dnia pojawił się w okolicy MDK z chęcią wsparcia, miał pewność, że przekazane pieniądze trafią bezpośrednio do szkoły – na konkretny cel. „Dzięki tym środkom zakupione zostaną komputery i pomoce multimedialne, dzięki którym uczniowie i nauczyciele – nawet w zastępczych salach – będą mogli prowadzić normalne lekcje” – mówiła dyrektor szkoły, pani Joanna Kierach w rozmowie z prowadzącą koncert dyrektor MDK, Agatą Woźniak Rybką.

Od godziny 14.00 – kiedy rozpoczął się koncert, do późnego wieczora na skwer przed MDK przychodziły całe rodziny. By posłuchać artystów, by wziąć udział w licytacji, by kupić box z ciastem. Niewątpliwie wrażenie robią liczby: udało się zebrać 16 722, 71 zł, sprzedanych zostało ponad 500 „ciastowych” cegiełek. Jak zwykle pełne emocji były licytacje – o fanty takie jak nóż wojsk szturmowych, ręcznie wykonana czapka z szalem, czy obraz malarstwa emocjonalnego trwała zacięta walka. Wymienione rzeczy osiągnęły cenę kolejno: 410 zł, 160 zł i 600 zł.

„Mieszkańcy Lublińca znowu połączyli się we wspólnej sprawie. Nauczyciele, uczniowie, rodzice, artyści, rękodzielnicy, przedsiębiorcy i wiele, wiele innych osób, dołożyło swoją cegiełkę do sukcesu tego wydarzenia. Oby takich tragedii, jak ta, która dotknęła szkołę było jak najmniej. Niech nam jednak zostanie chęć pomagania” – mówiła Agata Woźniak-Rybka, dyrektor MDK.

Koncert został objęty honorowym patronatem burmistrza Lublińca – Edwarda Maniury.

Fotorelacja z wydarzenia jest dostępna >> tu <<