Projekt ,,Performance ART – warsztaty sztuki performance”

W dniach 16-23.08.2024r. w ośrodku Szkoleniowo-Edukacyjnym w Przysietnicy został zrealizowany projekt pt. “Performance ART -warsztaty sztuki performance”. Organizatorem warsztatów Polsko-Ukraińskiej Wymiany Młodzieży był Miejski Dom Kultury w Lublińcu w partnerstwie z Non-governmental Organisation „Dance Studio „III.ON”.

W trakcie realizacji uczestnicy z Polski i z Ukrainy mieli okazję zacieśnić więzy ze swoimi zagranicznymi kolegami i koleżankami oraz zaznajomić się z ich historią, kulturą, tradycją oraz językiem. Podczas 8-dniowych warsztatów młodzież miała możliwość doskonalenia swoich umiejętności w dziedzinie śpiewu, tańca, aktorstwa i gry na instrumentach dętych. Organizacje miały okazję wymienić się nawzajem doświadczeniem oraz sposobami pracy z młodzieżą. Efektem warsztatów było  widowisko dla przedstawicieli lokalnych społeczności. Oprócz zajęć ukierunkowanych na rozwój artystyczny poprowadzonych przez doświadczoną kadrę młodzież z Polski i Ukrainy brała udział w zajęciach integracyjnych, językowych, rekreacyjnych. Rówieśnicy z obydwu krajów poznali rejon Bieszczad między innymi poprzez opłynięcie Zalewu Solińskiego. Udział w warsztatach był dla młodzieży ciekawym i cennym doświadczeniem, a nabyte kompetencje i wiedza bez wątpienia przydadzą się w przyszłości.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży 2024.

Fotorelacja z wyjazdu >> tutaj <<