Pomysły na prezenty, artystyczne występy i spotkania z bliskimi / Jarmark Świąteczny i Spotkanie z Mikołajem
7 grudnia na lublinieckim rynku odbył się Jarmark Świąteczny. Blisko 40 wystawców zaprezentowało wyroby, które tworzą w domowych zaciszach. I tak na stoiskach z rękodziełem zakupić można było m.in. ozdoby ze sklejki, maskotki zrobione na szydełku, oryginalną biżuterię, czapki, chusty, dekoracyjne pierniczki, drewniane rękodzieło, ceramikę, wianki bożonarodzeniowe, lampiony i wiele innych ciekawych pomysłów na prezenty dla bliskich. Nie zabrakło stoisk ze świątecznymi przysmakami.
Żeby uwiecznić wyjątkowe chwile każdy mógł skorzystać z fotobudki. Tego dnia można było również wyrazić się twórczo podczas warsztatów plastycznych… Nie zabrakło oczywiście artystycznych popisów dzieci i młodzieży z Miejskiego Domu Kultury oraz Państwowej Szkoły Muzycznej. W przerwach kiedy doskwierał chłód można było wesoło pląsać podczas świątecznej rozgrzewki tanecznej. Najmłodsi z radością odwiedzali zagrodę, w której mogli zobaczyć alpaki i osiołka, a razem z pomocą rodziców chętnie brali udział w konkursie na najpiękniejsze świąteczne życzenia. Wszyscy czekali jednak z niecierpliwością na specjalnego gościa – Mikołaja. Każdy chciał znaleźć się jak najbliżej siwobrodego i zrobić sobie z nim zdjęcie. Takie chwile są bardzo ważne dla najmłodszych, ale też i dla tych nieco starszych. Podczas jarmarku życzenia mieszkańcom miasta złożył Burmistrz Miasta Lublińca Pan Edward Maniura. Wieczór zakończył koncert zespołu ,,Poszedłem na dziób’’.
Jarmark Świąteczny i spotkanie z Mikołajem to już lubliniecka tradycja. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu. Wystawcom, którzy zaprezentowali dla nas swoje wyroby. Do zobaczenia już za rok!
Fotorelacja autorstwa Daniela Dmitriewa tutaj


