Ostatni weekend lata – spędź go z Miejskim Domem Kultury!

Na ostatnie dni lata – 18-20 września  – Miejski Dom Kultury przygotował szereg wydarzeń pod hasłem „Ostatni letni weekend”. Będzie filmowo, muzycznie i twórczo. Co wydarzy się w tych dniach?

„Ostatni letni weekend” rozpocznie się w piątek – 18 września – seansem Kina „Karolinka” pod chmurką. Tym razem lublinieccy fani kina będą mogli obejrzeć film „Kłamstewko” w reżyserii  Lulu Wang. To komedia opowiadająca o tym, jak wielopokoleniowa chińska rodzina – rozproszona po całym świecie – próbuje ukryć przed nestorką rodu, że… umiera!  Czy tytułowe kłamstewko ujdzie im na sucho? Seans rozpocznie się o godzinie 20.00.

W sobotę – 19 września – będziemy kontynuować pożegnanie lata… muzycznie! Na tarasie Galerii pod Glinianym Aniołem wystąpią lublinieccy artyści tworzący zespół Gospelsi! Poruszają się po rozmaitych nurtach muzycznych, ale zdecydowanie najbliższe jest im śpiewanie wielogłosowe. Tego dnia będziecie więc mogli usłyszeć mnóstwo dobrych dźwięków! Początek koncertu o godzinie 18.00, wstęp wolny.

20 września to ostatni dzień pożegnania z latem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – tego dnia odbędzie się coroczny Jarmark Rękodzieła. Wokół Miejskiego Domu Kultury pojawią się stoiska lokalnych twórców, na których będzie można zaopatrzyć się w piękne wytwory. Wzorem ubiegłych lat możemy się spodziewać ceramiki, biżuterii, przetworów, a nawet ubrań. Zachęcamy do zakupów – to realne wsparcie rękodzielników w tych trudnych czasach.

W trakcie jarmarku zaprosimy również na spotkanie z Alicją Podgrodzką, autorką książki „Uwielbiałam cię karmić” oraz Joanną Lichtańską, która zilustrowała tę szczególną, kobiecą opowieść. „Kiedy spotkają się dwie artystki… „ – to tytuł rozmowy, w której obie panie opowiedzą o procesie twórczym i współpracy nad książką. O 17.00 wystąpi kabaret – Moherowe Berety, czyli urocze panie w średnim wieku, które czasami są zakochane, zawsze wesołe, hodują kury nioski, krowy holenderki indory i angory (na berety).

Oczywiście w czasie każdego wydarzenia obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa sanitarnego: dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu, noszenie maseczek. Bardzo prosimy osoby, które zdecydują się razem z nami spędzić „Ostatni letni weekend” o podporządkowanie się wytycznym.

Astronomiczną jesień przywitamy we wtorek – 22 września.