Oni powalczą o zwycięstwo w dalszych etapach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Czterech uczestników zwyciężyło w eliminacjach powiatowych 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 18 marca o godz. 9.00 w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu.

Konkurs organizowany jest co roku przez Towarzystwo Kultury Teatralnej we współpracy z domami i ośrodkami kultury. Hasłem tegorocznej edycji jest Rok Romantyzmu Polskiego. Startować można było w jednym z czterech turniejów: recytatorskim, poezji śpiewanej, teatrów jednego aktora oraz turnieju wywiedzione ze słowa.

Uczestników eliminacji powiatowych oceniało jury w składzie: Janina Tomal, polonistka; Agnieszka Raj-Kubat, aktorka, pedagog, teatrolog, reżyser i instruktor Teatru po Pracy oraz dr Janusz Hurnik, poeta i wykładowca Instytutu Filologii Polskiej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

Do dalszego etapu zakwalifikowali się:

I miejsce Izabela Kniejska – turniej recytatorski.

II miejsce Zofia Szawińska – turniej recytatorski.

I miejsce Jessica Klyta – turniej teatrów jednego aktora.

I miejsce Martyna Zygadło – turniej poezji śpiewanej.

Pozostałym uczestnikom jury przyznało wyróżnienia. Agnieszka Raj-Kubat zdradziła kilka ważnych elementów, o których należy pamiętać, pracując nad tekstem do recytacji.

– Szukajcie tekstów, w których możecie pokazać swoje emocje i nie bójcie się tego – powiedziała.

Laureaci wezmą udział w kolejnych eliminacjach, które odbędą się 24 marca w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzymy sukcesów na dalszych etapach!

Zapraszamy do galerii foto.