Niesamowite prace, których wartość jest bezcenna

Wernisaż wystawy Warsztatów Terapii Zajęciowej, który odbył się w czwartkowe przedpołudnie 21 września 2023 roku w holu Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu przyciągnął sporą ilość osób, chętnych obejrzeć twórczość wyjątkowych artystów. Na wystawie zobaczyć można było prezentacje pracowni: plastycznej, stolarskiej, gospodarstwa domowego, haftu, instrumentalnej, teatralnej, ceramicznej, edukacyjnej, biurowej i krawieckiej.

Wydarzenie było świetną okazja dla uczestników warsztatów, aby zaprezentować osobiście swoje prace. Swoją obecnością uświetnili je również zaproszeni goście m.in Burmistrz Miasta Lubliniec Pan Edward Maniura, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Krzysztof Olczyk, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Lublińcu przy ul. Kochcickiej Pan Jerzy Cyrulik oraz Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej Pani Ewa Dyla. Prace, które można było zobaczyć podczas wernisażu to najpiękniejsza, ale znikoma część działalności poszczególnych pracowni. Uczestnicy, którzy są mieszkańcami powiatu lublinieckiego od poniedziałku do piątku spotykają się przy ulicy Kochcickiej 14, aby wspólnie tworzyć społeczność, która może zaprezentować później swoją twórczość i w wyjątkowy sposób podzielić się swoimi działaniami.

Wystawa ma niezwykły wydźwięk emocjonalny. Podziwiając prace uczestników można poczuć wrażliwość, pracowitość, wytrwałość i talent każdego z nich. Na co dzień tworząc wszelkie prace plastyczne, podejmują nie tylko wyzwanie stworzenia czegoś oryginalnego, ale przede wszystkim odnajdują w tym sposób na wyrażenie siebie. Zapraszamy do zobaczenia obejrzenia wystawy w holu MDK, warta jest uwagi i chwili kontemplacji.

Zobaczcie fotorelację

Zdjęcie ludzkim dłoni, które trzymają telefon, który robi zdjęcie wystawie