Nagrody Burmistrza Miasta Lublińca w dziedzinie kultury przyznane!

W sobotnie popołudnie 14 stycznia podczas Koncertu Noworocznego wręczone zostały Nagrody Burmistrza Miasta Lublińca w dziedzinie kultury. Ten wyjątkowy wieczór był idealną okazją, aby razem z laureatami nagród świętować ich sukcesy.

Pierwszą nagrodzoną była Julia Sekulska, nominowana do nagrody przez Stowarzyszenie Ścieżka Marzeń. Niezwykle utalentowana lubliniecka skrzypaczka i wokalistka, zdobyła I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym – II International Gloria Artist Competition w Wiedniu oraz II Nagrodę w IX Międzynarodowych Spotkaniach Młodych Skrzypków im. prof. Mirosława  Ławrynowicza w Płocku.

Następnie nagrody otrzymali nominowani przez Miejski Dom Kultury w Lublińcu:Julia Sekulska, nagrodzona Nagrodą Burmistrza w kategorii Kultura, razem z Wiceburmistrz Anną Jonczyk-Drzymałą i Burmistrzem Miasta Lublińca Edwardem Maniurą

Marzena Zając, wieloletni instruktor sekcji artystycznych MDK Lubliniec, pod jej skrzydłami dzieci i młodzież rozwijają umiejętności malarskie i plastyczne. Uczestnicy zajęć podkreślają jej profesjonalizm i doceniają cenne wskazówki, które pozwalają im rozwijać swój talent. Jednocześnie instruktorka pozostawia wiele miejsca na kreatywność i własne pomysły, rozbudzając przy tym pasję do sztuki i artystycznej formy wyrazu. Była odpowiedzialna za przygotowanie wystawy ,,Święto młodej sztuki’’ związanej z sekcją malarstwa emocjonalnego i pracowni plastycznej MDK. W 2022 roku aż 19 uczestników zajęć Pani Marzeny zostało laureatami lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów plastycznych.

Karolina Groblińska-Kandora, doświadczony kierownik Działu Organizacji Imprez Miejskiego Domu Kultury zajmujący się od 15 lat organizacją imprez w praktyce, autorka i koordynatorka wielu projektów. W 2022 r. koordynowała imprezy jubileuszowe z okazji 750-lecia Lublińca organizowanych przez Miejski Dom Kultury, a także sprawowała nadzór nad koordynacją projektów oraz rozliczeniem wniosków z programów dotacyjnych, na które Miejski Dom Kultury w Lublińcu otrzymał dofinansowanie „Zakup wyposażenia na potrzeby prowadzenia edukacji kulturalnej” – w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Infrastruktura domów kultury” oraz „Alejchem Szalom”- w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura-Interwencje. Edycja 2022”

Nagrodzone zostały także zespoły:

Mażoretki Szafir I, których instruktorem prowadzącym jest Małgorzata Prowda. Najstarsza grupa mażoretek- Szafir I w 2022 zdobyła między innymi: srebrny medal w Europejskim Pucharze Mażoretek w Novigradzie w Chorwacji. Wicemistrzynie Europy są także laureatkami pierwszych miejsc w V Online Majorette International Grand Prix 2022 w kategorii trio klasyczne batony nastolatki i małe grupy pompony nastolatki. Dziewczyny zdobyły również pierwsze miejsce w kategorii Najlepsze Mażoretki w V Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Orkiestr Golden Sardana w Lloret de Mar i Barcelonie oraz wspólnie z orkiestrą Grand Prix całego festiwalu.Mażoretki Szafir I nagrodzone Nagrodą Burmistrza w kategorii Kultura

Kolejną nagrodzoną przez Burmistrza grupą była Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec pod batutą Bartłomieja Pięty, najważniejsze osiągnięcia orkiestry w 2022 roku to dwa rewelacyjne koncerty: Koncert Noworoczny w repertuarze zespołu Bee Gees oraz „Wielki Jubileuszowy Koncert Lublińczan” podczas głównych obchodów jubileuszu 750- lecia Lublińca, a także udział w V Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Orkiestr Golden Sardana i I miejsce w kategoriach: Musztra paradna,  Koncert sceniczny, Najlepsze wykonanie Sardany, Najlepsze solo Marta Kijas oraz Nagroda Grand Prix za całokształt.

Krzysztof Gembała,  zdobywca tytułu Ambasador Miasta Lubliniec 2023Tytuł Ambasadora Miasta Lublińca 2023 w uznaniu za szczególny wkład w życie kulturalne miasta oraz promocję Lublińca w kraju i za granicą otrzymał Krzysztof Gembała wieloletni nauczyciel muzyki i kompozytor, autor tekstu i muzyki do Hymnu Miasta Lublińca, a także piosenki „Moje miasto”, powstałych z okazji jubileuszu 750-lecia Miasta Lublińca. Stworzył także wiele innych wyjątkowych utworów muzyczno-wokalnych dedykowanych Lublińcowi i jego historii, animator życia kulturalnego.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy nagród i osiągnięć, które w tak znaczący sposób wpłynęły na rozwój kultury w Lublińcu. Życzymy kolejnych sukcesów w działaniu na rzecz życia kulturalnego w naszym mieście.

Zobaczcie galerię zdjęć

Fot. Daniel Dmitriew