Na zapleczu ,,Butiksu Malina’’ było naprawdę wesoło!

Aktorki spektaklu ,,Klimakterium'' siedzą przy stoliku barowym w eleganckich strojach Fizjologia kobiecego ciała pełna jest zagadek i niespodzianek. Przychodzi taki czas, który przedstawicielki płci pięknej przechodzą wyjątkowo intensywnie, choć nie zawsze jest to dla nich łatwe. 11 maja 2023 roku w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu odbył się spektakl ,,Klimakterium… i już’’ Elżbiety Jodłowskiej, którego głównym tematem jest menopauza i bolączki z nią związane. Śmiechom nie było końca!

Cztery przyjaciółki z czasów szkolnych: Pamela (Ludmiła Warzecha), Malina (Renata Zarębska), Zosia (Katarzyna Kozak) i Krycha (Ewa Kuklińska) spotykają się na zapleczu prowadzonego przez jedną z nich lumpeksu ,,Butiks Malina’’. Z sentymentem przeglądają stare zdjęcia i wracają do miłych wspomnień. Dzisiaj jako dojrzałe kobiety, z doświadczeniem życiowym chcą na nowo ,,podbijać świat’’. Jest tylko jeden kłopot…Menopauza!

Bohaterki mówiąc otwarcie o tym stanie zachwyciły widzów zgromadzonych w czwartkowy wieczór w MDK Lubliniec. Atutem spektaklu było właśnie to, że porusza temat, który często jest unikany, a tak ważny. Niezwykła szczerość przekazu okraszona była żartami pełnymi polotu. Na twarzach aktorek malowało się wiele emocji podczas trwania spektaklu, dzięki czemu były one bardzo autentyczne w odgrywanych rolach. Lekko kloszardowa scenografia przygotowana przez Tatianę Kwiatkowską i wesoła choreografia opracowana przez Tomasza Tworskiego przypadła do gustu publiczności. Wyprodukowany przez Tomasza Hellera spektakl pełen był polskich hitów, za kierownictwo muzyczne i aranżacje odpowiadał Janusz Bogacki. Artystki wokalnie przygotował Tomasz Bajerski, aranżacją partii wokalnych zajęło się STUDIO FIL ART – JERZY FILAR. Gromkie brawa i salwy śmiechu na zakończenie wypełniły salę widowiskową Miejskiego Domu Kultury. Uśmiech na twarzach zgromadzonych świadczył o tym jak bardzo wieczór ten był udany.

Gratulujemy wspaniałego występu i nie możemy się doczekać kolejnego spotkania, które odbędzie się już w listopadzie tego roku. Śledźcie stronę mdk.lubliniec.pl i social media, na których będziemy informować o sprzedaży biletów na „Klimakterium 2, czyli menopauzy szał”!

Zobaczcie fotorelację