Lubliniecka Noc Kultury już wkrótce

24 listopada 2023 roku obchodzić będziemy XI Lubliniecką Noc Kultury. Będzie to cykl wydarzeń kulturalnych, który rozpocznie się o godzinie 18:00 koncertem ,,Jesienne reminiscencje’’ w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lublińcu, a zakończy o godzinie 23:00 w Miejskim Domu Kultury występem Adama Snopka  ,,Show przy fortepianie / od Bacha do AC/DC – czyli o muzyce na wesoło”. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny!

O godzinie 18:00 w sali koncertowej Szkoły Muzycznej odbędzie się koncert ,,Jesienne reminiscencje’’ w wykonaniu nauczycieli szkoły. O godzinie 19:00 rozpocznie się wernisaż prac autorstwa Joanny Brol ,,Akwarelami jesień się zaczyna’’. ,,Kobieca strona muzyki’’ Fundum Quartet, na który składają się I skrzypce Nikola Frankiewicz, II skrzypce Maria Strzelczyk, altówka Beata Raszewska i wiolonczela Karolina Nowak-Waloszczyk wystąpią o godzinie 20:00.

Równolegle do popisów muzycznych w swoje progi zaprasza lublinieckie Kino ,,Karolinka’’. O godzinie 16:00 i 18:00 odbędzie się projekcja animacji ,,Życzenie’’. Punkt 20:00 na kinowym ekranie wyświetlony zostanie film ,,Marvels’’. Bilety w cenie: bilet normalny – 18 zł i bilet ulgowy – 15 zł zakupić można online na stronie bilety.mdk.lubliniec.pl oraz w kasie MDK od godziny 15:00.

Zakończeniem wydarzenia będzie koncert w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury o godzinie 23:00. Dla publiczności wystąpi Adam Snopek w ,,Show przy fortepianie / od Bacha do AC/DC – czyli o muzyce na wesoło”. Artysta porwie widzów rewelacyjnym i energetycznym programem – monodramem kabaretowym opartym o najbardziej znane i lubiane tematy muzyczne. To będzie prawdziwa muzyczna i kulturalna uczta! Zapraszamy serdecznie na to wydarzenie!