Kulturalna fiesta w Lublińcu: wymianki zabawek, koncert na żywo i potańcówka pod gwiazdami!

W miniony weekend w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbywały się ciekawe wydarzenia kulturalne. 12 lipca w holu MDK można było wziąć udział w ,,Wymiankach zabawkowych” oraz wysłuchać ciekawych prelekcji. 13 lipca na tarasie Galerii pod Glinianym Aniołem odbył się koncert Zespołu ,,Za młodzi na sen” oraz ,,Wakacyjna potańcówka”.

Z powodu warunków atmosferycznych w piątkowe popołudnie ,,Wymianki zabawkowe” musiały odbyć się w holu Miejskiego Domu Kultury. Dla dzieci to wydarzenie było świetną okazją do zdobycia nowych skarbów i pozbycia się tych, które leżą już w kącie. Rodzice dzieci w trakcie wydarzenia mogli wysłuchać ciekawych prelekcji. Na początek o ,,Mindful eating” opowiedziała dietetyk Karolina Kempa. Później nadszedł czas na spotkanie z Marzeną Literacką fizjoterapeutką, która przedstawiła jakie wady postawy mogą pojawić się wśród młodzieży oraz jak wspierać rozwój ruchowy dzieci. Na zakończenie o olejkach, które mogą być bardzo pomocne w walce z różnymi schorzeniami oraz o tym jak korzystnie mogą wpływać na samopoczucie najmłodszych opowiedziały aromaterapeutki Iwona Janic oraz Joanna Krus. Dzieci w to piątkowe popołudnie mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych z Moniką Klimzą-Gryc i stworzyć drewniane zakładki do książek.

W sobotnie popołudnie pogoda dopisała dzięki czemu mieszkańcy Lublińca mogli cieszyć się letnią aurą na trasie Galerii pod Glinianym Aniołem. Koncert Zespołu ,,Za młodzi na sen” odbył się w miłej atmosferze. Przyjemnie było posłuchać występu na żywo. Po koncercie przyszedł czas na wakacyjną potańcówkę, którą poprowadził Tomasz Kołakowski. Nie zabrakło tanecznych hitów takich jak ,,Dancing queen” Abby, ,,Time of my life” z filmu ,,Dirty Dancing’’, czy ,,Ostatni raz zatańczysz ze mną’’ Krzysztofa Krawczyka. Zgromadzeni z radością oddawali się tanecznej rozrywce.

Dziękujemy, wszystkim którzy w miniony weekend odwiedzili MDK Lubliniec. Na następną potańcówkę zapraszamy już 9 sierpnia! Na wydarzenie zapraszamy serdecznie również obywateli Ukrainy przebywających w Lublińcu.

Zobaczcie fotorelację