Kolorowe kwadraty ożywiły przedmiot codziennego użytku

We wtorkowy poranek 24 października 2023 roku w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbyły się warsztaty ,,Kreatywny Przystanek 60+ – Mozaikowa taca’’. Uczestniczki spotkania stworzyły mozaikowe kompozycje, umieszczając je na drewnianych tacach. Efekt końcowy był interesujący.

Uczestniczki spotkania na początek pomalowały drewniane tace farbami, później nałożyły warstwy kleju, aby przyczepić kolorowe elementy mozaiki tworząc wzór i kompozycję według własnego uznania. Podczas pracy dobrą radą i pomocą służyła prowadząca Aleksandra Wipler. Tace są ciekawe i niebanalne, kiedy poda się na nich kawę lub herbatę na pewno nie umkną one uwadze gości.

Zajęcia razem z Miejskim Domem Kultury w Lublińcu organizuje Fundacja ,,Lubi mi się…”.

Zadanie publiczne dofinansowanie i zlecone przez Miasto Lubliniec w kwocie 12 856,00 zł. (77,39% – udział dotacji w całkowitych kosztach zadania)

Zobaczcie fotorelację