Kolorowa abstrakcja, czyli wernisaż wystawy ,,Pouring – obrazy wylewane’’

Bohaterką czwartkowego popołudnia w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu  była Katarzyna Kędzia. 27 lipca 2023 roku w holu MDK odbył się wernisaż wystawy prac jej autorstwa ,,Pouring – obrazy wylewane’’. Zgromadzonych zachwyciły bogate w formy i barwy obrazy.

Technika pouringu to sposób tworzenia obrazów poprzez rozlewanie farb. Farba uzyskuje płynność dzięki połączeniu ze specjalnym medium. Artystka opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych z tworzeniem. Każdy z obrazów był niepowtarzalny i wyjątkowy, jest to duża zaleta techniki pouringu, stworzenie takiego samego obrazu jest praktycznie nie do wykonania. Prace są warte obejrzenia, przyciągają spojrzenia swoją niecodziennością i oryginalnością. A sama artystka? Pełna energii i dobrego humoru! Gratulujemy wystawy i życzymy dalszego rozwoju. Zapraszamy wszystkich do Miejskiego Domu Kultury, gdzie przez najbliższy miesiąc będzie możliwość zobaczenia wystawy.

Zobaczcie fotorelację