„Klementyna” wyróżniona na Festiwalu Małych Form Artystycznych

„Klementyna” spektakl w reżyserii Agnieszki Raj-Kubat, z udziałem działających w MDK grup teatralnych, tanecznych i wokalnych zdobył wyróżnienie w VIII Festiwalu Małych Form Teatralnych. To wielki sukces grup artystycznych, ale również MDK.

Festiwal Małych Form Teatralnych jest organizowany od 8 lat przez Chorzowskie Centrum Kultury. Biorą w nim udział grupy teatralne dzieci, młodzieży, dorosłych, teatry profesjonalne i amatorskie, działające przy szkołach, teatrach, domach kultury.

Na początku maja grupy teatralne z całego Śląska stanęły na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury, by w finałowym etapie festiwalu zaprezentować swój spektakl.  31 maja zostały ogłoszone ostateczne wyniki. „Klementyna” – spektakl wyprodukowany przez MDK, wyreżyserowany przez Agnieszkę Raj-Kubat, zdobył wyróżnienie! Warto wiedzieć, że grupa artystyczna z MDK była jedną z 60 uczestniczących w przeglądzie, a poziom był na tyle wysoki, że jury miało problem z przyznaniem wszystkich miejsc w poszczególnych kategoriach.

Wokaliści, tancerze zostali zaproszeni przez organizatorów, by przedstawić fragmenty swojego przedstawienia w trakcie teatralnego wydarzenia pod hasłem „Ogrody Szekspirowskie”. Wykonawcy z innych grup teatralnych i tanecznych, a także zgromadzeni goście, m.in. aktor i reżyser Mirosław Neinert – nagrodzony chorzowskim Szekspirem 2019, wysłuchali kilku „Klementynowych” piosenek.

Drodzy Artyści grający w „Klementynie” – niech ten sukces doda Wam motywacji do dalszego tworzenia! Życzymy Wam kolejnych sukcesów i kolejnych tytułów, którymi będziecie mogli pochwalić się w artystycznym CV. Jeszcze niejeden projekt przed nami!