Kino „Karolinka” pod chmurką – koniec sezonu!

Od 24 lipca przed Miejskim Domem Kultury w Lublińcu odbywały się seanse Kina „Karolinka” pod chmurką. Widzów od pierwszego pokazu nie brakowało – a jeśli czegoś brakowało to najczęściej leżaków! Seanse odbywały się również w sierpniu i wrześniu.

Dramaty, komedie, filmy oscarowe, polskie produkcje –  w ramach Kina „Karolinka” widzowie mogli skorzystać z niezwykle różnorodnego repertuaru. I korzystali! Każdy pokaz cieszył się wysoką frekwencją. Co ciekawe – w każdy piątek pogoda była na tyle łaskawa, że ani jeden filmowy pokaz nie był odwołany. Po prostu – wszystko sprzyjało! Odbyło się w sumie 9 seansów, każdy w innym klimacie, każdy pokazujący inne spojrzenie na rzeczywistość.

Takie wieczorne, rozpoczynające weekend spotkania wykorzystywane były również do tego, by przypominać o wspólnej odpowiedzialności za siebie nawzajem. Cykl Kino „Karolinka” pod chmurką był częścią Miejskiego Projektu Streetworkingowego – Lubliniec Miasto Dobrych Emocji. Dlatego tuż przed seansami organizatorzy mówili o tym, że warto rozmawiać, warto reagować, warto dbać o swoje zdrowe psychiczne i fizyczne.

W zlokalizowaniu pozornie niewidzialnych problemów pomagały nam krótkometrażowe produkcje Reżysera Życia oraz zaproszeni goście. Przed seansami o uzależnieniach, zdrowiu psychicznym, wzajemnej pomocy i uważności mówiła Jolanta Figlak (była dyrektor Zakładu Karnego w Lublińcu, pomysłodawczyni telefonu zaufania dla kobiet), Lidia Krajewska-Muszyńska (psycholog, kierowniczka oddziału terapii uzależnienia od alkoholu z pododdziałem dla kobiet), Katarzyna Händel-Zając (psycholog wspierający terapię uzależnień od środków psychoaktywnych, alkoholu oraz uzależnień behawioralnych) oraz Sandra Kazek (absolwentka studiów podyplomowych z zakresu problemów psychologii klinicznej dzieci i młodzież).

Oprócz krótkich wystąpień przed seansami na mieszkańców Lublińca w każdy czwartek sierpnia w Galerii pod Glinianym Aniołem czekał psycholog, z którym można było w zaciszu odbyć indywidualną rozmowę.

Dziękujemy za wspólnie spędzone piątkowe wieczory z Miejskim Domem Kultury w Lublińcu. Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego – zachęcamy do śledzenia informacji na stronie www.mdk.lubliniec.pl , na której na bieżąco pojawiają się informacje o wszelkich wydarzeniach kulturalnych.