Każdy znajdzie coś dla siebie! Lipcowe propozycje MDK

Kulturalne środy i czwartki organizowane przed MDK cieszą się popularnością wśród mieszkańców miasta! Dzięki ogromnej różnorodności z propozycji korzystają najmłodsi lublińczanie, ale i nieco starsi. Co wydarzyło się w ostatnim czasie?

Dotychczas mieszkańcy Lublińca mogli skorzystać m.in. ze spotkań poświęconych śląskiej godce. Opowieści snute przez Marka Szołtyska – wybitnego znawcę regionu – ze spotkania na spotkanie przyciągały coraz większą liczbę odbiorców.  Jeszcze w lipcu „śląską” pałeczkę przejmuje Dariusz Niebudek. Z nim będzie można się spotkać na lekcji 15 lipca i 22 lipca – na festynie podsumowującym regionalny projekt.

Osoby, które bardziej niż słuchać wolą działać, chętnie korzystają z warsztatów współorganizowanych przez MDK ze Stowarzyszeniem Amicus. Na dwóch spotkaniach, które odbyły się w lipcu uczestnicy przygotowali pufę z opony i wełnianą misę. W lipcu na tego typu warsztaty można się jeszcze wybrać 29 lipca – wówczas przygotowywane będą wieszaki na klucze. Uwaga! Obowiązują wcześniejsze zapisy!

Dużym zainteresowaniem cieszy się „Letnia szkoła tańca towarzyskiego” prowadzona przez Katarzynę Koszczyk. Podstawowych kroków uczą się młodsi i starsi lublińczanie. Po całym miesiącu czwartkowych tanecznych lekcji, uczestnicy pewnie zawojują niejeden parkiet! W lipcu zajęcia taneczne przed MDK odbędą się jeszcze 15 i 29 lipca.

Kino „Karolinka” pod chmurką na swoje seanse zaprasza w każdą środę o godz. 20.30. Okazuje się, że dla mieszkańców Lublińca ten moment jest odpowiedni na chwilę wytchnienia i odpoczynek przy dobrym filmie.  Na pierwszym pokazie widzowie obejrzeli film „Judy” z niesamowitą Renee Zelwegeer. Wkrótce na ekranie „Mój piękny syn” (14 lipca), „Pojedynek na głosy” (21 lipca) i „Amy” (28 lipca).

Wśród propozycji na nadchodzące tygodnie lipca jest m.in. koncertu Duetu Romantica czy spektakl teatralny dla dzieci. Wszystkie wydarzenia odbywają się na skwerze przed MDK, a w razie niepogody – zostaną przeniesione na salę widowiskową. Czy słońce, czy deszcz – warto skorzystać z kulturalnej oferty domu kultury! Pełna rozpiska wydarzeń znajduje się na stronie www.mdk.lubliniec.pl