,,Karmelkarskie Czary Mary’’ było bardzo słodkim popołudniem

Na skwerze przed Miejskim Domem Kultury przy dopisującej pogodzie 2 sierpnia 2023 odbył się pokaz jedynej w powiecie Manufaktury Słodyczy KukuRyku – maszket na patyku. Spotkanie przyciągnęło sporo chętnych, którzy mogli spróbować rzemieślniczych wyrobów.

Na dobry początek pracownice Manufaktury opowiedziały jak dobrze przygotować karmel, do jakiej temperatury musi być rozgrzany, aby stał się plastyczny. Następnie zgromadzeni mogli skosztować świeżo zrobionych karmelków o smaku coli, a także rzemieślniczych lizaków. Wszyscy wesoło bawili się podczas rozciągania karmelu. Na zakończenie uczestnicy spotkania zobaczyli prezentację multimedialną o formowaniu i tworzeniu słodyczy oraz oddali się rozgrzewce ruchowej w rytm muzyki. Zapraszamy na kolejne ,,Kulturalne środy na leżakach’’.

Zobaczcie fotorelację

Kolorowe lizaki