Jarmark Rękodzieła 2020 – co wydarzy się 20 września?

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – już 20 września 2020 odbędzie się doroczny Jarmark Rękodzieła! Jak co roku na wielbicieli tego typu twórczości czekać będą stoiska artystów, warsztaty, spotkania autorskie. Z kim spotkamy się w czasie tego oryginalnego święta?

Wokół Miejskiego Domu Kultury pojawią się stoiska lokalnych twórców, na których będzie można zaopatrzyć się w piękne wytwory. Wzorem ubiegłych lat możemy się spodziewać ceramiki, biżuterii, przetworów, a nawet ubrań. Pojawią się artyści, których znamy już z jarmarków, ale również nowi wystawcy. Stoiska będą dostępne od godziny 14.00 do 19.00. Zachęcamy do zakupów – to realne wsparcie rękodzielników w tych trudnych czasach.

Tradycyjną częścią Jarmarku Rękodzieła są warsztaty. I tych nie zabraknie w tym roku. Od 15.00 do 18.00 czekać będą stanowiska, przy których będzie można sobie przygotować oryginalny magnes. Tych, którzy lubią bawić się z włóczkami i sznurkami na pewno zainteresują warsztaty robótek na… paluszkach! I te warsztaty będą dostępne od 15.00 do 18.00

W trakcie jarmarku zaprosimy również na spotkanie z Alicją Podgrodzką, autorką książki „Uwielbiałam cię karmić” oraz Joanną Lichtańską, która zilustrowała tę szczególną, kobiecą opowieść. „Kiedy spotkają się dwie artystki… „ – to tytuł rozmowy, w której obie panie opowiedzą o procesie twórczym i współpracy nad książką. Ciekawostką jest to, że panie poznały się dokładnie rok temu na… Jarmarku Rękodzieła!

O 17.00 wystąpi kabaret – Moherowe Berety, czyli urocze panie w średnim wieku, które czasami są zakochane, zawsze wesołe, hodują kury nioski, krowy holenderki indory i angory (na berety).

O wszelkich zmianach będziemy informować na naszej stronie internetowej.

Jarmark Rękodzieła odbędzie się 20 września w godzinach 14.00-19.00

15.00-16.00 – warsztaty dla dzieci: modelowanie balonów

15.00-18.00 – warsztaty: magnesowo

15.00-18.00 – warsztaty: na paluszkach