,,Historie łóżkowe’’ pełne dobrego humoru, niespodzianek i… miłości

W czwartkowy wieczór 28 września 2023 roku na scenie Miejskiego Domu Kultury wystąpili aktorzy grupy Ave Teatru. Zaprezentowali się przed lubliniecką publicznością w spektaklu Norma Fostera ,,Historie łóżkowe’’ aż dwukrotnie. Sala widowiskowa za każdym razem wypełniona była po brzegi, a występujący nagrodzeni gromkimi brawami i owacjami na stojąco!

Piotr Rybak na zdjęciu przebrany za gwiazdę rocka Betsy i Lou Ballantyne (w tych rolach Beata Zarembianka i Piotr Rybak) aby podreperować swój domowy budżet decydują się na przyjęcie dość niedorzecznej oferty aspirującego radiowca Eddiego ( Kornel Pieńko). ,,Historie łóżkowe’’ nie są jednak komedią orbitującą tylko wobec tematyki zbliżenia erotycznego pomiędzy dwojgiem ludzi. Oglądając spektakl poznajemy bohatera takiego jak Derek Baumgarden (Aleksander Janiszewski), który zmaga się z chorobą i faktem, że niestety z każdym dniem doprowadza go ona do nieuchronnego końca. W tych chwilach odwiedza go koleżanka ze szkolnych lat Susan Upchurch (Marta Sroka). Na ustach wszystkich jest również Tommy Quick (Piotr Rybak) podstarzały gwiazdor rocka, który szokuje i zaskakuje. ,,Historie łóżkowe’’ są sztuką złożoną z przeplatających się wątków i dynamicznej akcji, która bardzo przypadła do gustu publiczności zgromadzonej w sali widowiskowej MDK Lubliniec. Gromkie salwy śmiechu były tego potwierdzeniem. Aktorzy wcielając się w kolejnych bohaterów wspaniale kreowali postacie i nadawali im odpowiedni temperament oraz charyzmę. Dopełnieniem była muzyka skomponowana przez Jarka Babulę.

Spektakl wyreżyserowany przez Marcina Sławińskiego był bardzo autentyczny. W dużej mierze pokazywał nas samych często myślących bardzo szablonowo i stereotypowo. Każdy z nas mimo, że nie chce się do tego przyznać chce być kochany i kochać, bo miłość jest tym najważniejszym uczuciem. Oby nigdy nie zabrakło nam odwagi, tak jak bohaterom ,,Historii łóżkowych” w walce o nią. Gratulujemy aktorom wspaniałego występu, publiczność była oczarowana! Ave Teatr ma w Lublińcu grono wiernych fanów, a ten spektakl na pewno przysporzy kolejnych.

Impresariat artystyczny ,,Kreatywna Pantera’’ już dzisiaj zaprasza na spektakl ,,Poprawka z miłości’’, który odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 17:00 i 19:30. W rolach głównych Beata Zarembianka i Artur Dziurman. Bilety w cenie 79 zł dostępne na stronie www.mdk.lubliniec.pl oraz w kasie MDK od godziny 15:00.

Zobaczcie fotorelację

Piotr Rybak i Beata Zarembianka w łóżku