Emilia Czech laureatką konkursu w Kędzierzynie-Koźlu

Od lewej Karolina Wieczorek i Emilia Czech.Emilia Czech, podopieczna Studia Wokalnego Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, zajęła II miejsce w IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Kozielska Scena Debiutów” 2022.

– Odkąd pamiętam w moim sercu gra melodia. Kiedy śpiewam, czuję jakby na świecie nie istniało nic więcej niż tylko ja i muzyka. Na co dzień towarzyszy mi duże poczucie humoru, którym staram się zarażać innych. W przyszłości chciałabym spróbować swoich sił na akademii muzycznej – tak opisuje siebie Emilia Czech, nastoletnia wokalistka Miejskiego Domu Kultury. Na co dzień ćwiczy swój warsztat wokalny pod okiem Karoliny Wieczorek, instruktor Studia Wokalnego MDK. Emilia bierze również udział w licznych występach i konkursach. Jej niebywały sukces w IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Kozielska Scena Debiutów” 2022 to niezwykła radość i duma dla całego zespołu MDK.

Do Festiwalu Piosenki mogli przystąpić soliści, duety oraz zespoły wokalne. Każdy uczestnik miał za zadanie przygotować dwie piosenki w języku polskim. Emilia Czech przeszła eliminacje wstępne i została wyłoniona przez Radę Artystyczną do wzięcia udziału w koncercie konkursowym. Piosenką „Dwa serduszka” wyśpiewała sobie drugie miejsce, zdobywając nagrodę festiwalową: „Srebrnego Koziołka”. Razem z pozostałymi laureatami wystąpiła w Koncercie Galowym, który odbył się 27 listopada w Domu Kultury „Chemik” w Kędzierzynie-Koźlu. Miała również okazję zaśpiewać z gwiazdą festiwalu, Natalią Szczypułą, finalistką 11. edycji The Voice of Poland.