Dni Lublińca 2024: Trzy dni dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń

Tegoroczne Dni Lublińca, które odbyły się w dniach 7-9 czerwca 2024 roku, przyciągnęły tłumy mieszkańców miasta oraz okolic! To wyjątkowe wydarzenie kulturalne zaoferowało bogaty program pełen atrakcji dla każdego.

W piątkowy wieczór ,,głos’’ mieli młodzi!

Na lublinieckim Rynku Miejskim 7 czerwca na dobry początek wystąpili wokaliści sekcji ,,Studio wokalne’’ działającej w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu oraz Mażoretki ,,Szafir’’. Tego wieczoru ekipa X-Kinetic zaprezentowała się przed publicznością w specjalnym pokazie sportowym. Równocześnie wszyscy chętni mogli skorzystać ze zwiedzenia Muzeum Pro Memoria Edith Stein, w tą inicjatywę włączyła się również reprezentacja Teatru po Pracy, aktorzy w specjalnych strojach towarzyszyli odwiedzającym Muzeum.  Na zakończenie na scenie pojawiły się Zespoły Distorted oraz Bend Up. Miło było zobaczyć i posłuchać młodych, lokalnych artystów. Tego dnia na Bulwarze Franciszka Grotowskiego odbywał się również Holi Festiwal Kolorów. Zabawa i radość młodych uczestników była niesamowita.

Zobaczcie fotorelację

Plenerowy klimat sprzyjał chwilom pełnym dobrej muzyki

Kolejny dzień świętowania 8 czerwca rozpoczęliśmy o godzinie 18:00 w Amfiteatrze w Parku Miejskim występem Zespołu Pieśni i Tańca ,,Halka’’. Później na scenie pojawili się młodzi artyści MDK w specjalnie przygotowanym z tej okazji programie ,,The best of…’’. Mocne brzmienia dało się słyszeć podczas koncertu grupy 4Szmery. Zespół SMKKPM ujął publiczność nie tylko muzycznym talentem, ale też swoim niebanalnym poczuciem humoru. Gwiazdą wieczoru, która skradła serca zgromadzonych był Oskar Cyms. Jego charyzmatyczny głos i utwory, które już teraz są hitami rozgłośni radiowych w Polsce, przyjemnie niosły się w lublinieckim amfiteatrze. Na zakończenie, choć już o dosyć późnej porze, na muzyczne podróże porwali nas Dj Sero i Dj Yellow. Ta dwójka znana jest w Lublińcu i okolicach, jak nikt inny potrafią rozkręcić każdą imprezę. W tę sobotnią noc nie było inaczej!

Zobaczcie fotorelację

Rodzinny czas i uroczyste zakończenie świętowania

W niedzielę 9 czerwca w Amfiteatrze w Parku Miejskim od godziny 15:00 do Strefy Dobrej Zabawy wszystkich najmłodszych zaprosiła Elsa z Krainy Lodu razem ze Zwierzogrodem. Równocześnie odbywał się Jarmark Rękodzieła, podczas którego jak zawsze dało się znaleźć wyjątkowe przedmioty i wyszukać prawdziwe perełki. W strefie dobrej zabawy można było wziąć udział w warsztatach plastycznych przygotowanych przez zespół MDK oraz pobawić się dużymi kostkami. Program artystyczny rozpoczęły występy młodych artystów, którzy swój talent doskonalą w murach Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Kto miał ochotę głośno się smiać i poprawić sobie humor, na pewno o godzinie 18:30 tego dnia przebywał w Amfiteatrze w Parku Miejskim, kiedy występował Kabaret Paranienormalni. Następnie swoim głosem zaczarowała nas Nicole Kulesza z zespołem. Gwiazdą wieczoru, która zakończyła tegoroczne Dni Lublińca była legenda polskiej sceny muzycznej Małgorzata Ostrowska. Zachwyciła wszystkich swoich charyzmatycznym głosem i przebojami, które nucił cały amfiteatr. Artystka obchodzi w tym roku 40-lecie pracy artystycznej, nadal zaraża swoją energią i zachwyca publiczność!

Zobaczcie fotorelację

Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami bawili się i świętowali Dni Lublińca. Podziękowania kierujemy dla Urzędu Miejskiego w Lublińcu, który razem z Miejskim Domem Kultury był organizatorem wydarzenia. Dziękujemy partnerom medialnym: Dziennik Zachodni, portal Lokalni.eu, Nowiny Lublinieckie, portal lubliniec.naszemiasto.pl, portal lubliniecki.pl oraz portal Lubliniec.info. za reklamę oraz pomoc w promocji wydarzenia.  Dziękujemy również bardzo serdecznie sponsorom wydarzenia: Bank Spółdzielczy w Gliwicach, „Lentex” Spółka Akcyjna, Dunapack Packaging Group Prinzhorn, EthosEnergy Poland S.A. oraz EJOT Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa za okazane wsparcie. To był wspaniały czas, kiedy mogliśmy się spotkać i wspólnie celebrować dni naszego miasta. Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach kulturalnych!