Ceramika wróciła do MDK Lubliniec

3 kwietnia, po blisko rocznej przerwie, odbyły się pierwsze zajęcia sekcji ,,Ceramiki’’ Miejskiego Domu Kultury poprowadzone przez instruktor Panią Annę Bałdygę. To ogromna radość, że dzieci znowu mogą spotykać się podczas zajęć i mogły podjąć przygotowania do zbliżającego ,,Święta Młodej Sztuki’’, które odbędzie się już 15 maja.

Ceramika wróciła na dobre do Miejskiego Domu Kultury. Nie było to wszystko jednak takie proste. W maju ubiegłego roku z powodu awarii pieca, służącego przez wiele lat, trzeba było odwołać zajęcia. Kupno nowego pieca było nie lada wydatkiem. Determinacja w działaniu była jednak bardzo duża. We wrześniu pracownicy MDK rozpoczęli intensywne poszukiwania sponsorów, którzy okazali by finansowe wsparcie niezbędne do zakupu nowego pieca. Po zebraniu odpowiedniej kwoty rozpoczęła się procedura zakupu pieca, 12 grudnia na stronie www umieszczone zostało zapytanie ofertowe. Oczekiwanie na piec trochę trwało, musiał on przemierzyć długi dystans, aby dotrzeć do MDKu. Pod koniec lutego piec dojechał, a 12 marca został zamontowany. Na końcu marca przeprowadzono szkolenie dla pracowników, a 3 kwietnia odbyły się pierwsze zajęcia z ceramiki dla dzieci, a 23 kwietnia warsztaty dla seniorów z cyklu ,,Kreatywny Przystanek 60+’’.

Dziękujemy Urząd Miejski w Lublińcu, OTTIMO SYSTEMS Sp. z o.o., Kwiaty Ani, EJOT Sp. Z o.o., Feliks Audio, Piekarni Kampa. Dzięki okazanemu wsparciu finansowemu Miejski Dom Kultury mógł zakupić nowy piec do ceramiki.  Dzieci oraz młodzież wróciły na zajęcia, na których tworzą wyjątkowe prace, a także rozwijają swój talent. Ponownie mogą odbywać się warsztaty dla seniorów, które są tak ważną aktywnością dla tej społeczności i pozwalają na rozwój pasji do rzemiosła jakim jest praca w glinie.