Wakacyjne skarby znajdą swoje miejsce – rodzinne warsztaty w MDK

Kolejne niedzielne popołudnie w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu upłynęło pod znakiem rodzinnej twórczości. Tym razem uczestnicy przygotowywali pudełka na wakacyjne skarby.

Na warsztatowych stołach na każdą z rodzin czekało białe, proste pudełko. Wbrew pozorom – miało ono ogromny potencjał artystyczny! O jego wykorzystanie zadbała instruktorka – Marzena Zając, która zaprosiła uczestników do świata linorytu i odbijanek. Na pudłach pojawiły się oryginalne kształty, skrupulatnie wyżłobione w kawałkach linoleum. Rodziny sięgnęły również po inspiracje z natury – na pudełkach pojawiły się odbite liście, kwiaty, fragmenty drewna.

Nieodłączną częścią rodzinnych warsztatów w MDK staje się quiz z pytaniami dotyczącymi samego domu kultury, ale też świata artystycznego. Tym razem pojawiły się pytania dotyczące m.in. sali widowiskowej, czy… linorytu jako sztuki. Dla zwycięzców, którzy udzielili najwięcej prawidłowych odpowiedzi czekały upominki – gadżety Miejskiego Domu Kultury.

Fotorelacja z warsztatów dostępna jest >> tu <<

Kolejne warsztaty już wkrótce!

Kolejne warsztaty rodzinne przy MDK odbędą się 2 sierpnia – wówczas uczestnicy poznają tajniki renowacji i ozdabiania starych krzeseł. Zapisy na to wydarzenie rozpoczynają się 27 lipca.
Warto już teraz zarezerwować sobie również terminy: 15 sierpnia – odbędzie się wówczas Rowerowa Gra Miejska – oraz 30 sierpnia – wówczas odbędą się ostatnie warsztaty rodzinne, na których przygotowane zostaną organizery.
Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy. Szczegóły na stronie www.mdk.lubliniec.pl oraz na plakatach.