Święto Młodej Sztuki #NaMieście – czas start!

W kilku miejscach Lublińca możecie zobaczyć dzieła artystów działających w naszych sekcjach: malarstwa emocjonalnego, plastyki, ceramiki i rękodzieła. To nowa odsłona Święta Młodej Sztuki, które co roku gościło w MDK. Tym razem sytuacja epidemiczna spowodowała, że do wystawy musieliśmy podejść dość… nieszablonowo! Ale udało się!

W poniedziałek, 1 czerwca, wystawy w ramach Święta Młodej Sztuki #NaMieście pojawiły się w Parku Leśnym, na bulwarze Grotowskiego oraz na lublinieckim rynku. Oryginały prac zawisły w nowej witrynie wystawienniczej, czyli… w drzwiach Miejskiego Domu Kultury.

„Święto Młodej Sztuki to wydarzenie, z którego nie chcemy rezygnować” – od początku deklarowali pracownicy MDK. Dzięki kreatywności i współpracy z instruktorami: Marzeną Zając, Dorotą Swat, Anną Bałdygą i Moniką Klimzą-Gryc – udało się wypracować nowe rozwiązania. Prace zostały przygotowane przez dzieci w domach – jedni tworzyli z tego, co mieli pod ręką, inni – otrzymali specjalne paczki z materiałami. Wszystkim w pracy przyświecało hasło „Razem nie nudzi MISIE”. Dlaczego tak? Pandemia i społeczna izolacja bardzo mocno pokazały, że w grupie, wśród innych nasza kreatywność wzrasta. Potrzebujemy innych osób by tworzyć, by inspirować się, by dostawać informacje zwrotne, by mieć kogoś, kto rozwieje wątpliwości, by się… nie nudzić.

Na wystawie możemy zobaczyć całą kolekcję MISIÓW, które kojarzą się z wsparciem, dobrymi chwilami, z towarzyszeniem. Zapraszamy na wystawy – niech staną się powodem do wspólnego, rodzinnego spaceru (z zachowaniem dystansu) lub oglądnijcie prace przy okazji! 🙂